10. Napégés
A napégés helyrehozhatatlan károkat okoz a növényekben, és ha nem reagálsz rá időben, akkor végleg elveszítheted őket. A napégés általában akkor következik be, ha egy növény túl sok közvetlen napfénynek van kitéve. Ilyenkor a levelek hegye barnulni kezd, vagy fehérré válnak és lehullanak. A napos időben szabadba kihelyezett, vagy a sötét helyről hirtelen világos szobába átvitt növények különösen hajlamosak leégni. Ha szeretnéd megmenteni leégett szobanövényedet, akkor helyezd árnyékos helyre. Ha több levelet is elveszített emiatt, akkor kevesebb vizet adj neki, majd, ahogy egyre több új levél jelenik meg rajta, növeld a víz mennyiségét, egészen a megszokottig. Ugyan így járj el a táppal is.
11. A gondozás elhanyagolása
A metszés és lecsipkedés nem csak a kinti, hanem a benti növények számára is fontos, ha azt szeretnéd, hogy egészségesnek tűnjenek és kevesebb kártevő és betegség veszélyeztesse őket. Vágj le minden elhalt szárat vagy ágat, mert ezek vonzzák a gombákat. Távolítsd el a barna, sárga leveleket is, amik szétrohadás közben megfertőzhetik a növény még ép részeit és mágnesként vonzzák a kártevőket is, amelyek később a többi környező növényre is átterjedhetnek. Már azzal is sokat segíthetsz növényeiden, ha rendszeresen letörlöd a leveleiket egy tiszta, nedves ronggyal. Ezzel eltünteted róluk a port és így több napfényt gyűjthetnek be a növekedéshez.
12. Gyakori áthelyezés
Valahányszor máshová kerülnek, a növényeknek komoly erőfeszítésbe kerül alkalmazkodni az új körülményekhez. Éppen ezért ha valahol jól érzik magukat, nem tanácsos elmozgatni őket egy olyan helyre, ahol a páratartalom, a hőmérséklet és a fényviszonyok nem megfelelőek számukra.