Korompenész
A korompenészt egy gomba okozza, és fekete lerakódásként jelenik meg a fák levelein. A gomba a leveleken élősködő kártevők által termelt mézharmatban terjed el és fejlődik ki, tehát például a levéltetvek és a liszteskék okolhatók miatta. A penészt magát letörölgetheted a levelekről 1:10 hígítású szappanos vízzel, visszatérését pedig úgy akadályozhatod meg, ha megszünteted a kártevőproblémákat.
Zsírfolt
A zsírfolt egy másik gombás betegség, ami megtámadhatja lime fáidat. A leveleken (általában az aljukon) vizenyős, sárgásbarna foltok jelennek meg, amelyek zsírosnak tűnhetnek. Igyekezz eltűntetni minden lehullott levelet a fa alól, hogy a gomba spórái ne terjedhessenek tovább. Permetezd fáidat rézalapú gombaölővel a nyár elején, majd a nyár végén is, hogy megvédd őket a betegségtől.
Rojtosszárnyúak
A rojtosszárnyúak, vagy tripszek jelenlétére, összehúzódó, összekunkorodó, hervadozó levelek utalnak, de még a termések is sérültek, csíkosak lehetnek. A rojtosszárnyúak kisméretű, általában sárga vagy barna rovarok, amelyek a forró, száraz időjárásban a legaktívabbak. Rovarirtó szerekkel léphetsz fel ellenük, amit 14-21 nappal később újra fel kell fújni a fákra, amíg mindegyik kártevő el nem tűnik róla.
A lime szüretelése
A lime-ok többsége citromsárgás színűvé változik, amikor megérik, de ettől még nem számítanak citromoknak. Szóval miért zöld a színűk, amikor az ember a boltban veszi őket? Mert a legtöbb lime íze akkor a legjobb, amikor még többnyire zöldek, és csak enyhén látszik rajtuk az érést jelző, sárgás szín.
Ez persze megnehezítheti a szüretelést, elvégre még zöld színűen kell leszedni a gyümölcsöket, mielőtt megérnének. Ehhez érdemes lecsavarni egyet a fáról, és felvágni. Ha a termés belülről lédús, akkor ideje szüretelni őket. Ha nem, akkor várj még néhány napot, és ellenőrizz egy másikat is. Ha a termések ráncossá válnak, akkor túl sokáig voltak a fán.