A leander betegségei
Leander és a fertőzések
Egy-egy fertőzés vagy betegség előbb vagy utóbb sajnos becsúszhat, amelyek a leggyakrabban nem megfelelő gondozás eredményei.
A leander lehulló levelei
A forróbb napokon hirtelen levélhullás történhet. Ez a legtöbb esetben normális, mert a leander levelei nagyjából két évig maradnak meg, és nem mindig télen hullanak le. Egy másik ok lehet a vízhiány – ellenőrizd a gyökércsomót. Ha száraz a talaj körülötte, akkor ez a probléma.
A leander és a barna levélszélek
Ha a levelek szélei barnulni és száradni kezdenek, akkor lehet szó napégésről, vagy túl sok műtrágyáról. Ezeket a károkat sajnos nem lehet rendbe hozni, de szerencsére nem is igazán számítanak súlyosaknak. Ennek ellenére mindig legyen kéznél némi árnyékolási lehetőség a naposabb időszakokra, különösen tavasszal. A túltrágyázott talajt nagy mennyiségű meleg vízzel kell kiöblíteni.
A leander és a fakó levelek
Ha a levelek halványzölddé válnak, vagy erezetük könnyedén látható sötétségük miatt, akkor vashiány állhat a háttérben. A leggyakrabb ok azonban a rossz pH érték a talajban. Ilyenkor friss talaj és némi kerti mész segíthet.
A leander kártevői
A legproblémásabb időszak ilyen szempontból a tél – ha ilyenkor túl melegben tartózkodik, a leandert ellephetik a nedvszívó takácsatkák és a pajzstetvek. A leanderek legfőbb ellenségei a takácsatkák. Ezek könnyedén ellephetik a növényt, ha túl meleg környezetbe kerül vagy nincs megfelelő szellőzés a levelei között. Éppen ezért rendszeresen ajánlott ellenőrizni, különösen mielőtt téli helyére vinnéd (és amíg ott tartózkodik). Invázió esetén a repceolajból, szappanból és vízből készült keverékkel pusztíthatók el a problémás kártevők. Ne feledkezz el a levelek aljáról sem!
Nagyon bízok abban, hogy cikkem sokat segít nektek ajánljátok ismerőseiteknek is, és legyen csodálatosan szép leanderetek, alább pedig szavazzatok, ezzel segítve munkánkat, köszönöm!
Hasznos volt számodra a leanderről szóló cikkünk?