Tippek a kukorica baktériumos megbetegedései elleni küzdelemhez

Hogyan védekezz a kukorica baktériumos megbetegedései ellen

SzT
hirdetes
Mit tehetsz a kukorica baktériumos megbetegedései ellen

2. A kukorica baktériumos megbetegedéseinek leggyakoribb okai

Mivel a baktériumos kórokozók gyakran a kukoricanövények sérült szövetpontjain jutnak be, az ezekből következő betegségek általában a káros időjárási események után kezdődnek, mint például a jégverés vagy az erős szél, ami homokfúvást okoz.
De a korai nyári hűvös, esős időjárás miatt is kialakulhatnak a betegségek. Az eső esetén vagy öntözés során a vízpermetek terjeszthetik a fertőzött növényekből a kórokozókat.

Mind a baktériumos levélcsík, mind a rendszeres Goss hervadás betegsége kis kukoricanövényekben is megjelenhet. Néhány hétbe telik, mielőtt foltok kezdenének kialakulni, de a tapasztalt szemmel rendelkezők, már korábban is felismerhetik a foltok előfutárait. Lehetséges, hogy láthatóvá válnak a vízbeázás jelei, ahol a sérült szövetek elkezdenek sötétedni.

hirdetes

3. A kukorica baktériumos megbetegedéseinek megelőzése, kezelése


A baktériumos megbetegedések kezelése vagy megelőzése a kukoricában nem egyszerű feladat. A legjobb eddig ismert módja a megelőzésnek az ellenálló hibridek kiválasztása és a vetésforgó gyakorlása. Mivel a baktériumos betegség kórokozói áttelelhetnek a maradványokban vagy a fertőzött kukoricanövényekben, a vetésforgatás a kukorica területeinek pihenőidőt ad.

Az olyan növényekre való átállás, amelyek nem hajlamosak a baktériumos betegségekre, csökkenti a jövőbeni betegség kialakulásának valószínűségét. Türelemmel segíthetünk a fertőzött kukoricanövények visszaszorításában.

A beteg területekről a beteg maradványok korlátozott áthelyezése, például bálák formájában, az érintett területekről az érintetlen területekre való elszállítás lassíthatja a betegség terjedését.

Összességében a kukorica baktériumos megbetegedéseinek hatékony kezelése és megelőzése érdekében fontos a rendszeres ellenőrzés, a megfelelő diagnózis és az ellenálló hibridek kiválasztása. A vetésforgó gyakorlása és az érintett területek türelmes kezelése további módszerek lehetnek a betegségek terjedésének korlátozására és a termésbiztonság növelésére. Az időben végzett intézkedések és a megfelelő megelőző intézkedések jelentősen hozzájárulhatnak a kukoricatermelés sikeréhez és az egészséges termések eléréséhez.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Csávázó Cruiser 350 FS

Folyékony rovarölő csávázószer.Hatóanyag: 350 g/l tiametoxamFelhasználható: A kukorica és... Tovább

tápsó

A növények tápanyagait tartalmazó műtárgyakeverék.Főleg szobanövényekhez... Tovább

Tovább a lexikonra
kert Környezetgazdálkodás Mezőgazdaság Növénytermesztés Növényvédelem