Szobai szanszeviéria (Sansevieria trifasciata)
Ha igazán feledékeny vagy, ha a szobanövények gondozásáról van szó, akkor a szobai szanszeviéria egy másik neked való választás. Enyhén napos helyen érdemes tartani őket, és ha jól érzik magukat, akkor akár 120cm-esre is megnőhetnek, ezért érdemes nagyméretű növénytartóba ültetni őket, hogy látványos hatást keltsenek. Ügyelj rá, hogy mérgező növényről van szó, ezért ha háziállataid hozzáférhetnek, akkor jobb, ha inkább más díszt keresel konyhádba!
Kalamondin (× C. microcarpa)
Ez a narancsfajta egy aprócska bokorrá fejlődik ki, de ha kiülteted a szabadba, akkor akár 6 méter magas is lehet! Helyezd napos helyre, hogy narancsillattal áraszd el konyhádat. Ha türelmes vagy, és vársz 1-2 évet, akkor a kalamondin teremni kezd majd, és az aprócska narancsokat többféleképpen is felhasználhatod főztjeidben, vagy akár nyersen is élvezheted őket.
Tippek a konyhai szobanövények gondozásához
Habár sokan (teljesen logikusan) egy napsütötte ablakpárkányba helyezik szobanövényeiket, sok növény épp, hogy túl sok fényt és meleget kap itt, ami ártalmas lehet számukra. Csak olyan növényeket tegyél oda, amiknek tényleg sok napfényre és melegre van szükségük. Mindenképpen vedd figyelembe konyhád elrendezését, mielőtt szobanövényeket választanál bele. Ha kevés természetes fény szűrődik be, akkor értelemszerűen ennek megfelelően válogass minimális fényigényű növényeket.
Használd ki a függőleges teret! A konyhában általában nincs sok hely növényeknek, ezért alkalmazz növénykosarakat, és helyezd minimális fényigényű növényeidet a konyhaszekrények tetejére. Erre a célra akár egy különálló, dekoratív polcot is felszerelhetsz konyhád egy üres falfelületére. Ha konyhád télen – főleg esténként – hűvössé válik, akkor gondolj rá, hogy hová tudod majd ezekre az időszakokra átköltöztetni növényeidet, amelyek kevésbé tűrik jól a hideget.