Mikre lesz szükségük a kiviknek a fejlődés során?
A magokat egy vagy két tartóba ültessük szét, néhány centi távolságra egymástól. A későbbi átültetés megkönnyítése érdekében érdemes minden magnak külön tartót kinevezni. Ezt azonban nem muszáj, 6-7 kivi mag kényelmesen elfér két kisebb virágtartóban. Miután bekerültek, helyezzünk rájuk egy vékony réteg táptalajt. Ez a réteg ne legyen vastagabb a magvak vastagságának kétszeresénél.
Ültetés után permetezzük meg a talajt alaposan egy kis vízzel, majd helyezzük meleg, napos helyre (vagy mesterséges növesztő fény alá). Ha a szoba túl hűvösnek tűnik a csírázáshoz, akkor fedjük le a virágtartót (vagy cserepet) egy réteg átlátszó műanyaggal, rögzítsük befőttes gumival, és szúrjunk rá néhány lyukat a levegőzéshez. Ez segít az üvegház hatás fenntartásában.
Vízre – mindig biztosítsunk nedves talajt a virágtartókban, főleg amikor a palánták még egész aprók. Figyeljünk, hogy ne öntözzük túl őket, különben megfulladhatnak. Ezért vannak a tartón a vízelvezető lyukak.
Napfényre – legoptimálisabb esetben a tartókat egy meleg, napfényes ablakban tarhatjuk, ahol rengeteg közvetlen napfényt kapnak. Ennek hiányában valamilyen mesterséges termesztő fényt kell alkalmaznunk. Ez főleg az év hidegebb időszakaiban fontos – napi 12 órán keresztül biztosítsuk a mesterséges fényt a növények számára.
Tápanyagokra – hogy egészséges, erős kiviket termeszthessünk, folyamatosan megfelelő tápanyagokkal kell ellátnunk a növényeinket. A legegyszerűbb, ha organikus trágyaát vagy komposztot alkalmazunk erre a célra. A kiviket évente több alkalommal is érdemes tápanyagokkal ellátni, de fontos, hogy ne vigyük túlzásba. Inkább ritkábban „etessük” őket, mint túl gyakran.
Szeretetre és odafigyelésre – mindig figyeljünk oda a barnuló levelekre és a leveleket megtámadó kártevőkre. Igyekezzünk időben megoldani a fellépő problémákat, nehogy a fertőzések vagy rovarok átterjedjenek a többi kivire is!