A legádázabb kerti kártevők - mutatjuk, hogyan védekezz ellenük

A leggyakoribb kerti kártevők (és hogyan védekezz ellenük)

Szélesi Ferenc
hirdetes
Kerti kártevők elleni védekezés

Japán cserebogár (Popillia japonica)

A japán cserebogarak a kertészek legfőbb ellenségei közé tartoznak, tragikus elképesztő károkat képesek okozni a kertben.

Miről ismerhetők fel a japán cserebogarak?

A japán cserebogarak nagyon mutatós rovarok, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a legrosszabb kártevők közé tartoznak. Színjátszós kékeszöld fejük, és barna fedőszárnyaik vannak, testük pedig nagyjából 2,5 cm hosszú. A kifejlett példányok június környékén kezdenek előbújni a talajból.

Hogyan szabadulj meg a japán cserebogaraktól

Tavasszal érdemes ágyásfedő fóliákat felhúzni, és felszedni minden egyes japán cserebogarat, amit csak megpillantasz. Ezeket aztán szappanos vízben végezheted ki, némi neem olaj hozzáadásával. A japán cserebogarak ellen külön ezeknek készített csapdákat is bevethetsz.

hirdetes

Földibolhák (Alticinae)

A földibolhák sok kertész legrosszabb rémálmai. Ezek az apró szörnyetegek képesek egyetlen éjszaka alatt bekebelezni egy padlizsánlevelet. Első sorban a fiatal, zsenge palántákat támadják meg, különös tekintettel a babokra, a káposztára, a kukoricára, a padlizsánra, a burgonyára, a paradicsomokra, és a paprikákra. Ha mindez nem lenne elég, baktériumos és vírusos fertőzéseket is terjesztenek.

Miről ismerhetők fel a földibolhák?

A földibolhák apró, ugráló rovarok, amik méretükhöz képest gyorsan képesek helyet változtatni kertedben. A kifejlett példányok testét kemény külső váz védi, ami miatt nehéz végezni velük. Lárváik aprók, sárgás színűek, és hernyószerűek. Ezek a talajban élnek és a növények gyökereivel táplálkoznak. A nyári meleget élvezik a legjobban.

Hogyan szabadulj meg a földibolháktól

Légy nagyon figyelmes. A téli kerttakarítás elengedhetetlen feladat, mert a földibolhák a talajban telelnek át. Az ágyásvédő hálók remek védelmet nyújtanak ellenük, de ügyelned kell rá, hogy alaposan lezárd ezek széleit, elvégre rendkívül apró rovarokról van szó, amik a legkisebb résen is átférhetnek. A kifejlett példányok ellen sárga ragacsos csapdák vethetők be, és persze a neem olaj is alkalmazható ellenük.

Forrás: Fotó: Pixabay

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-06-27

Mit tehetünk, ha megjelennek a poloskák a kertben?

A ploska az egyik legidegesítőbb rovar a világon. Nemcsak sokan vannak és könnyen szaporodnak, de büdösek és kártékonyak is. Így irtsd ki őket kertedből.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

További cikkek ebben a témában


Érdekességek Gazdaság Házi kert kert Kertészet Környezetgazdálkodás Növénytermesztés Növényvédelem permetezés