Kaliforniai paprika termesztése virágos ládában vagy cserépben

Kaliforniai paprika termesztése virágos ládában vagy cserépben

ZH
hirdetes

A kaliforniai paprika egy ízletes és sokoldalú zöldség, amely könnyen termeszthető cserépben, így remek választás a korlátozott hellyel rendelkező kertészek számára. Ebben a cikkben végigvezetünk a paprika cserépben történő termesztésének lépésein.

kaliforniai paprika termesztés

Hogyan termesszünk kaliforniai paprikát cserépben?

Rengetegszer hangoztatjuk, hogy a legtöbb zöldséget akár cserépben is könnyen termesztheted kert hiányában, ilyen a kaliforniai paprika is, aminek ráadásul több fajtájával is kísérletezhetsz! Ebben a cikkben leírjuk a lépéseket, amiket be kell vetned a kaliforniai paprika cserépben termesztésénél! 

 
Válasszuk ki a megfelelő edényt a kaliforniai paprika cserepes termesztéséhez


A paprika cserépben történő termesztése során fontos a megfelelő tartály kiválasztása. Egy 2 literes edény ideális egy kaliforniai paprika növény termesztésére, de ha több növényt szeretnénk nevelni, ügyeljünk arra, hogy elegendő teret adjunk nekik a növekedéshez. A tartály alján vízelvezető lyukaknak kell lenniük, hogy megakadályozzák a víz felhalmozódását a gyökér körül és ezáltal a gyökérrothadást.

Föld a kaliforniai paprika termesztéséhez


A kaliforniai paprika a jó vízelvezetésű, szerves anyagokban gazdag talajt részesíti előnyben. Használhatunk kereskedelmi forgalomban kapható virágföld keveréket, vagy elkészíthetjük saját magunk is, ha egyenlő arányban keverjük össze a komposztot, a tőzegmohát és a perlitet.

hirdetes

Kaliforniai paprika mag vagy palánta ültetése


A kaliforniai paprika magvakat beltéren kezdjük el nevelni, ehhez először 8-10 héttel az utolsó várható fagy időpontja előtt ültessük el a magokat a termőföldbe, vagy vásároljuk meg a palántákat egy helyi faiskolában vagy kertészetben. A magvak vagy palánták ültetésekor ügyeljünk arra, hogy elég mélyre ültessük a magokat, hogy a talaj befedje majd a gyökereket.

Hogyan öntözzük és trágyázzuk a kaliforniai paprikát


A kaliforniai paprikát rendszeresen öntözzük úgy, hogy a talaj nedves legyen, de ne legyen vizes. Kerüljük el, hogy víz kerüljön a levelekre, mert ez betegségeket okozhat. Trágyázzuk meg a paprikát kiegyensúlyozott műtrágyával 4-6 hetente, a csomagolási utasításokat követve.

A kaliforniai paprika fényigénye


A kaliforniai paprikának legalább napi 6 óra közvetlen napfényre van szüksége ahhoz, hogy virágozzon, ezért helyezze az edényt napos helyre. Ha nincs hozzáférésünk közvetlen napfényhez, használhatunk termesztőlámpákat.

A kaliforniai paprika gondozása


Ahogy a kaliforniai paprika növények nőnek, rendkívül nehézkessé válhatnak, és támogatást igényelhetnek. Használjunk karót vagy rácsot a növények megtámasztására, és megakadályozhatjuk, hogy meghajoljanak vagy eltörjön a száruk.

A kaliforniai paprika begyűjtése


A kaliforniai paprika fajtától függően jellemzően 60-90 nappal az ültetés után érik be. Szüreteljük le a paprikát, amikor eléri teljes méretét és szilárd tapintásúvá válik. Vágjuk le a paprikát a növényről éles késsel vagy ollóval, ne tépjük, így jövőre is újra terem azon a helyen.

A kaliforniai paprika cserépben történő termesztése kiváló módja annak, hogy élvezzük a friss, saját termesztésű termékeket, még akkor is, ha nincs nagy kertünk. Megfelelő tárolóedénnyel, talajjal és gondozással bőséges kaliforniai paprika termést takaríthatsz be közvetlenül a teraszodról vagy erkélyedről.

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Karcagi Kutatóintézet

Kutatóintézet Igazgató: Dr. BLASKÓ LAJOS tudományos fõmunkatárs Cím: Karcag... Tovább

talajmintavevő gép

a drótférgek, cserebogárpajorok és egyéb talajban levő kártevők elleni védekezéshez, a... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert kert Kertészet növény Növénytermesztés