Az új törvény előírja, hogy a kisállat kereskedéseknek a helyi menhelyekkel kell együtt dolgozniuk, hogy több mentett kutya, macska és nyúl találhasson gazdára.
A jogszabályt – amely 2019 január elsejétől lép érvénybe – természetesen számos állatbarát csoport nagy hangerővel támogatta, beleértve az Egyesült Államok Humanitárius Társaságát és az Amerikai Állatkínzás Ellenes Társaságot. Véleményük szerint ez a lépés további örökbefogadásokhoz vezet majd, így lényegesen kevesebb állatot kell majd elaltatni. Becslések szerint jelenleg évente másfél millió menhelyi állatot altatnak el, és ez a szám csak az Egyesült Államokra vonatkozik. A kisállat kereskedésekben eladott kedvencek közel 99%-a tenyészetekből érkezik.
A törvényjavaslat ellen felszólalók – többnyire az ilyen kereskedések tulajdonosai – azonban attól tartanak, hogy ez a lépés csökkenti majd az üzletek választékát, és az emberek kevesebb helyen szerezhetik majd be kedvenc fajtáikat. Megemlítették továbbá, hogy a menhelyi állatok egészségügyi háttere nem mindig ismert, és ez több problémát is okozhat majd a jövendőbeli gazdiknak. A törvény azonban nem tiltja majd, hogy az emberek közvetlenül a tenyésztőktől vásároljanak. További infók a következő oldalon!
Kalifornia lett az első állam, ahol tilos tenyésztőktől beszerzett kutyákat eladni
Habár a törvény mindenképpen egy fontos győzelemnek számít az állatfarmok ellen folytatott háborúban, a probléma még mindig jelentős. A Humanitárius Társaság szerint még mindig több mint 10 ezer ilyen tenyészet található az államok területén, amelyek közül sok nem követi az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának szabályait.
Az eset tehát előrelépés, méghozzá példaértékű, és remélhetőleg minél több állam, és Amerikán kívüli ország is felfigyel majd rá!