Jelenleg úgy tűnik, hogy fizetnünk kell azért, hogy internetezzünk, de januártól nem elég a szolgáltatónak fizetni, bevezetik az internetadót is. Folyamatosan zajlanak a tüntetések, ki tudja, mi lesz ennek a vége. Mi nyugodtak vagyunk, ugyanis érkezik az outernet, ami teljesen ingyenes lesz, és senki nem tud ellene csinálni semmit! Nézd meg, miről is szól.
Manapság úgy tűnik, hogy a szolgáltatók azt csinálnak, amit csak akarnak, ők szabják az árakat, mi pedig fizetünk.
Azonban egy szervezet (Media Development Investment Fund (MDIF)) azt tervezi, hogy megszünteti ezt az egészet azzal, hogy ingyenes hozzáférést biztosít az internethez minden ember számára a Földön.
Outernet néven az MDIF több száz műholdat tervez pályára állítani 2015-re. Azt is mondják, hogy a projekt korlátlan Internet hozzáférést biztosíthat olyan országokban is, ahol a webes hozzáférés cenzúrázott, köztük Kínában és Észak-Koreában. A datacasting technológia használatának segítségével, amely széles rádióhullámokon küldi az adatokat, a New York-i cég elmondása szerint képesek lesznek arra, hogy a világ minden táján sugározhassák az Internetet.
Forrás: ujvilagtudat.blogspot.hu
Az Outernet csapat azt állítja, hogy a világ népességének csak mintegy 60 százaléka férhet hozzá ahhoz a gazdag tudáshoz, amely az Interneten található meg. Ennek az az oka, annak ellenére, hogy széles körben elterjedtek a Wi-fi eszközök szerte a világon, hogy sok ország nem képes vagy nem hajlandó biztosítani az emberek számára a szükséges infrastruktúrát az Internet elérésére.
A cég terve, hogy több száz olcsó, miniatűr műholdat indít, úgynevezett CubeSat-okat alacsony Föld körüli pályára. Itt minden egyes műhold adatokat fog kapni a földi állomások hálózatából szerte a világon. Az úgynevezett User Datagram Protocol (UDP) multitask technika használatával, amely adatokat oszt meg a felhasználók között a hálózaton, az Outernet információkat fog sugározni a felhasználóknak. Hasonlóan ahhoz, ahogy a televíziós jeleket vesszük és kapcsolgatunk a csatornák között, az Outernet az Internetet fogja sugározni, és lehetővé teszi, hogy megnézzük a weboldalakat.
"Nagyon jól ismerjük a költségeket, és számottevő űrhajózási tapasztalatunk is van," - mondta Syed Karim, az Outernet projekt vezetője a felvetett kérdésekre a Reddit-en. "Nem áll rendelkezésre sok ide vonatkozó kutatás, ám a kis műholdas programok és kísérletek már bizonyítottak. Nincs igazán semmi, ami ezt technikailag lehetetlenné tenné." Ugyanakkor a távközlési szolgáltatók megpróbálják megakadályozni ennek lehetőségét, leállítani a projektet, mielőtt az felemelkedne a földről, Karim azt mondta: "Harcolni fogunk... és nyerünk."
Ha minden a terv szerint halad, az Outernet projekt következő célja az, hogy engedélyt kérjenek a NASA-tól a technológia tesztelésére a Nemzetközi Űrállomáson. A végső cél az lesz, hogy elkezdjék telepíteni az Outernet műholdakat Föld körüli pályára, amire azt mondják, hogy 2015 júnuisában kezdődhet.
Forrás: ujvilagtudat.blogspot.hu
Magyar vonatkozása is van a miniatűr műhold projektnek, melyet CubeSat Project néven a California Polytechnic State University és a San Luis Obispo and Stanford University's Space Systems Development Lab dolgozott ki. Célja, hogy a bekapcsolódó egyetemek 10×10×10 cm méretű, legfeljebb 1 kg tömegű, működő pikoműholdakat fejlesszenek ki. A programhoz már több mint 60 felsőoktatási intézmény csatlakozott; például Románia a Goliat, valamint Lengyelország a PW-Sat elnevezésű műholdjával. A Masat-1 MO-72 (a Magyar és satellite szavakból képzett szó) az első teljesen magyar építésű műhold.
A mintegy 1 kilogramm tömegű, 10 centiméter élhosszú kocka formájú technológiai pikoműholdat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen fejlesztették. Magyar idő szerint 2012. február 13-án 11 órakor indították útnak, több más hold társaságában, az ESA új Vega hordozórakétájának első küldetésén, a Francia Guyana-i Kourou melletti űrközpontból. A műholdon helyet kapott egy VGA-felbontású kamera is.