A korallvirág egy gyönyörű növény, ami akár kint a szabadban, vagy akár bent, otthonunkban is jól érzi magát. Aranyos, színes kis virágai garantáltan vidám hangulatot csempésznek a napjainkba, és elegáns megjelenést kölcsönöznek az élettereinkbe. De mi van akkor, ha ezt a gyönyörű növényt nem tudjuk virágzásra bírni?
A korallvirág csodálatos, és én is imádom. De nagyjából addig voltak szépek, amíg megkaptam. Tehát ha mindig szép korallvirágot szerettem volna, az elmúlt 5 évem úgy nézett ki, hogy mindig új virágokat vette, mert őszintén bevallom, valamiért képtelen voltam életben tartani a szegény növényeket.
Annyira figyeltem mindenre; a megfelelő mennyiségű vízre és fényre, de mégsem működött sohasem. Jó, talán az sem segített, hogy néha egy-egy locsolás kimaradt, de hát az vesse rám az első követ, aki még sose felejtett el semmit a rohanó hétköznapokban. Ezzel a pár módszerrel viszont végre nekem is sikerült csodálatos és sokáig virágzó korallvirágokat nevelnem otthon, és sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk! Próbáld ki te is!
Hőmérséklet
A korallvirág kicsit olyan, mint egy hercegnő: gyönyörű, és mindenki csodálja, de elég kényes természet. Semmiből sem jó a túl sok, de a túl kevés sem, nagyon precízen kell behatárolni az arányokat mindenből, mert a legkisebb eltérés és hulló virágfejekhez vezethet. Szörnyen hangzik, igaz? Ráadásul nehéznek is tűnik, mintha kisállatot nevelgetnénk, pedig csak egy virágról van szó. A tévhitekkel ellentétben viszont a korallvirágnak – habár tényleg sok mindent be kell tartani – sokkal könnyebb az életben tartása, mint hinnénk!
Ez a sok fontos dolog kifejezetten könnyen, erőlködés nélkül betartható. Itt van például a hőmérséklet: a növekedési időszakban 18-20°C kell neki, mert például 16°C-ban már nem fog virágozni. Az első gondolatunk az lehetne, hogy akkor állandóan egy hőmérővel rohangáljunk a szobában? De gondoljuk csak meg: a 20°C egy átlagos szoba hőmérséklete. Tehát csak arra kell figyelni, hogy a hálószobába vagy a nappaliba tegyük, és ne a konyhába, a főzőlap mellé, vagy ne a pincébe, vagy a spájzsba. Ezeknek úgyse lenne értelmük, szóval a hőmérséklet mégse gond.
Ne hagyd ki a többi fontos trükköt, sem, lapozz a titkokért a cikkben!