Lucernaliszt
A leggyakrabban organikus trágyaként alkalmazott lucernaliszt valójában egy igen hatékony hó- és jégolvasztó is, szemcsés textúrájának köszönhetően pedig némi tapadást is biztosít. Enyhe nitrogéntartalma miatt – ettől olyan jó a jég olvasztására – a lucernaliszt sokkal gyengédebb, mint a legtöbb magas nitrogéntartalmú trágya. Mivel tovább marad meg a konyhasónál, ezért csak módjával érdemes alkalmazni.
Maradék kávézacc
A kávézaccban található nitrogén és savak szintén segíthetnek elolvasztani a jeget és a havat. Egy friss hólapátolás után szórd szét a járdán némi plusz tapadás érdekében. Sötét színe miatt (akár a hamu) ez is több meleget képes eltárolni magában a napból.
Takard le
Takard le műanyag fóliákkal a legforgalmasabb részeket (bejáratok, járdák, az ajtó és az autó közötti távolság, stb.) mielőtt leesne a hó. A leesett hó mennyiségétől függően ez után csak le kell lapátolnod vagy ráznod a fóliáról, mielőtt ráfagyhatna.
Cukorrépalé
Sok helyen alkalmazzák a sóval kever cukorrépalevet a jégolvasztó hatás fokozása céljából, azonban a cukorrépa leve már önmagában is felhasználható kisebb mennyiségben a ház körül. A lében található cukrok képesek -11°C-ig csökkenteni a víz fagyáspontját.
Házi készítésű jégolvasztó
Fogj nagyjából 2,5 liter meleg vizet, önts hozzá 6 csepp mosogatószert és 0,55-0,6dl sebfertőtlenítő alkoholt. Keverd össze ezeket alaposan, majd öntsd át az egészet egy pumpás flakonba. Ezzel fellazíthatod a jeget, ami így könnyebben eltávolítható lesz.
Homok
Ha a jég eltüntetése nem feltétlenül fontos, akkor csupán némi homok kiszórásával is biztonságosabbá teheted a befagyott felületeket. Egymáson akár több réteg homokot, sódert vagy akár madártápot is felhasználhatsz, hogy több tapadást biztosíts a felületeknek. Kerüld az agyagalapú macskaalmokat, ugyanis ezek vizes salakká olvadhatnak szét ha nedvességgel érintkeznek, ezzel csak még csúszósabbá téve a járdákat.