Dísznövény vagy gyógynövény a hibiszkusz? Mind a kettő!

Minden a hibiszkuszról

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Olvasd el cikkünket és ismerd meg te is ezt a nem mindennapi növényt

A növényben található organikus citrom-és almasavak amellett, hogy részt vesznek a nehézfémek befogásában, így a méregtelenítésben, segítik az emésztést, antiszeptikus és gombaellenes hatásúak. Az ayurvéda is számos jótékony hatást tulajdonít neki a már említetteken kívül: hűtő vértisztító, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, vérzéscsillapító (aranyér), összehúzó, immunerősítő, vérmérgezést szüntető, hurutoldó, nemi betegségek esetén tünetenyhítő, köhögéscsillapító, féregűző hatású.

Lélektani hatása

Megnyugtatja, hűti, stabilizálja a hevült, lázadó lelket, szünteti az indulatokat, a gyűlölködést. Segíti a megszabadulást a nyomasztó gondoktól, amelyek megfertőzhetik a hétköznapokat, s csökkenti az érzelmi túlsúlyt is. Gyógyír az érzelmi sérülésekre. A nőkben fokozza a nőiesség érzületét és a szépség iránti fogékonyságot, a férfiakban pedig a nők iránti érzékenységet.

hirdetes

Bőrápolásban betöltött szerepe

A hibiszkusz kivonat a sejtek méregtelenítési folyamatait és vízháztartását támogatja. Javítja a bőrhám vízmegkötő képességét szabályozó anyagok megtartását a bőrben, például a hyaluronsav kiürülését is fékezi. Továbbá támogatja a kollagén és elasztin szálak épségének megőrzését a bőr mélyebb rétegeiben is. Az arcápolást tekintve a növény bőrfiatalító tulajdonságai különösen a legérzékenyebb, szemkörnyéki részek ápolásában hasznosulnak. Smink alá is kiválóan alkalmas.

Ellenjavallat

Eddigi információk szerint a hibiszkusznak semmilyen mellékhatása nincs, így bátran ajánlható gyerekek, várandós és szoptató nők részére is. Egészséges állapotban azonban élvezeti teaként, megkötések nélkül fogyasztható. Mivel azonban mindig érdemes a mértékletességre törekedni, napi 3-4 csésze elegendő. Egyéni érzékenység bárkinél bármire előfordulhat, ezért ebben az esetben is figyeljük szervezetünk reakcióit.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ad libitum

a takarmányozásban használatos kifejezés; azt jelenti, hogy az állat adagolás nélkül,... Tovább

kólibaktérium okozta betegségek

a kólibaktériumok (Escherichia coli) bizonyos törzsei a legtöbb emlős- és madárfaj... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem