A brit rendőrök eléggé meglepődtek, amikor is a traffipax gyorshajtást észlelt. Először a gyorshajtó gépjárművet keresték, de nem találták, kiderült, hogy a képen szereplő kék cinege repült túl gyorsan.
Egy kép, ami nagyon gyorsan bejárta az egész világot, az utóbbi időben mindenki azt találgatta, hogy miért repült ilyen gyorsan a kis madár, mások azon poénkodtak, hogy biztosan elkapták a rendőrök, a kérdés pedig az volt, hogy vajon hova küldik a csekket. Az eset Nagy-Britanniában történt, a kék cinege a megengedett 30 km/órás sebesség helyett 43 km/órás sebességgel repült, ráadásul olyan kihívóan nézett a kamerába, mintha csak direkt csinálta volna.
A brit rendőrök először nem tudták, hogy az ott lévő traffipax milyen járművet nézett gyorshajtónak, ugyanis mindenki a megengedett sebességgel haladt. Később derült csak ki, hogy a Northamtonshire közelében lévő traffipax a kis madarat kapta lencsevégre.
A szellemesebbek találgatták, hogy miért repült olyan gyorsan, volt olyan, aki azt mondta, hogy az Anry Birds vetítésére sietett, volt, aki azt mondta, hogy a rendőrökkel akart kitolni. A kérdés csak az, hogy mit tettek a rendőrök, és hogy hova küldték a csekket? A következő oldalon közelebbről is megismerheted ezt a kis madárkát!
A színpompás kis madár nevét kék fejtetőjéről és kékes szárny- és farokvégéről kapta. Csőre, torka, valamint fehér arcfoltjait közrefogó szem- és nyakszalagja fekete, hasa sárga, háta és szárnyai zöldes színűek. A számos alfaj közül az Észak-Afrikában és Kanári-szigeteken élők élénkebb színűek, de hátuk és fejtetejük sötétebb, míg a perzsa alfaj fakóbb színezetű. Az európai alfajoknál megfigyelhető fehér szárnyfoltok sokszor hiányozhatnak. A nemek egyformák. A kék cinege átlagos testtömege 9-13 gramm, hossza 11-12 centiméteres, szárnyfesztávolsága 17-20 centiméter körül mozog.
A faj igen hasznos kis rovarpusztító, kedvelt táplálékát lepkehernyók, pókok, poloskalárvák, lószúnyogok, bársonylegyek képezik. Állandó madár, telente kényszerűségből magvakat fogyaszt; ilyenkor rendszeresen felkeresi a madáretetőket, akár más madárfajok társaságában is. Szűkös kínálat esetén kóborolhat is. Énekhangja vidám trilla, egyébként sokféle hangadása közül a legismertebb a „tszí-tszí-tszí-tszit”.
A magyarországi állomány az Északi-középhegységben, a Bakonyban, a Mecsekben és a Dél-Dunántúlon a legsűrűbb, és az Alföld délkeleti részén a legritkásabb. Becslések szerint Magyarországon 170 000 – 270 000 fészkelő pár élhet. Az emberi közelséghez alkalmazkodott faj a Természetvédelmi Világszövetség szerint nemzetközi léptékben is jó kilátású, SPEC értékelése 4-es (jó kilátású, zömmel európai faj). Magyarországon ennek ellenére védettséget élvez, eszmei értéke 25 000 forint.