Fodros lórom (Rumex crispus)
A fodros lórom az egyik legszívósabb és legszélesebb körben elterjedt gyom, ezért nem nehéz rátalálni. Leveleiben sok a béta-karotin, a C-vitamin és a cink, amelyek fokozzák a szervezet ellenálló képességét. A magok rostokban és kalciumban gazdagok. A fodros lórom szárát meghámozva nyersen vagy megvőzve is el lehet fogyasztani.
Százszorszép (Bellis perennis)
A százszorszépek nem csak mutatósak, de ehetőek is. Bizony, a népszerű kerti dísz zöld részei és szirmai egyaránt fogyaszthatóak nyersen és megfőzve is, habár a kesernyés íz nem feltétlenül ízlik majd mindenkinek. Ausztráliában már régebben is gyógyszerként használták teának megfőzve különböző emésztőrendszeri és légúti problémák enyhítésére. Gyulladásgátló tulajdonságai is vannak.
Pitypang (Taraxacum)
Talán a legismertebb gyom – a pitypang csordultig van vitaminokkal (A, B, C, D) és ásványi anyagokkal (vas, kálium, cink). Ha valamit, akkor a pitypangot nem kell sokáig keresni. Régebben a májpanaszoktól kezdve a vesebetegségeken keresztül a gyomorégésig mindenre használták már gyógyszerként. Manapság vízhajtó és étvágygerjesztő tulajdonságai, illetve a májra és az epehólyagra kifejtett hatása miatt alkalmazzák. A gyökértől a virágokig minden része ehető. A leveleket ajánlott szendvicsekben vagy sültekhez fogyasztani. Több béta-karotint tartalmaznak, mint a répák, így a szemekre is pozitív hatásuk van. A gyökerek elkészíthetők teának, vagy megpirítva és ledarálva kávéporként is fogyaszthatók. A színes virágok remek salátadíszek és még bor is készíthető belőlük.
Kányazsombor (Alliaria petiolata)
Habár sok helyen agresszív gyomnak tartják, a kányazsombor valójában nagyon egészséges. Nemcsak nagyszerű A- és C-vitamin forrás, hanem alkalmazható vízhajtóként, segít a súlyszabályozásban, erősíti a szívet és az immunrendszert, és csökkenti a koleszterinszintet. A történelem során használták többek között sózott halak ízesítésére, de krumplipürékben, levesekben és salátákban is megállja a helyét.