A mezőgazdaság új permetezési fajtája, a drónos permetezés

Ez a mezőgazdaság új jövője: a drónos permetezés 7 nagyszerű előnye

Horváth Csaba, hivatalos drónpilóta
hirdetes

A mezőgazdaságban egyre növekszik az érdeklődés a modern technológiák iránt, amelyek hatékonyabbá és környezetbarátabbá teszik a termelést - az egyik kiemelkedő innováció a drónos permetezés bevezetése. Ez a fejlett technológiai megoldás nem csupán egy új módszer a növényvédelemben, hanem egy teljesen új jövőt ígér a mezőgazdaság számára. A drónok alkalmazása a permetezés területén hozzájárul a hatékonyság növeléséhez és a környezeti fenntarthatóság elősegítéséhez. Ebben a cikkben részletezni fogjuk a drónos permetezés hét nagyszerű előnyét, amelyek összességében átalakítják a mezőgazdasági termelés módszereit és eredményeit.

drónos permetezés

1. A drónos permetezés talajállapottól független alkalmazható

A drónok lehetővé teszik a permetezést olyan területeken is, ahol más gépek nehezen vagy egyáltalán nem tudnak közlekedni, például meredek vagy nehezen megközelíthető területeken. Számos ilyen hely van a mezőgazdaságban, gondoljunk csak a híres borvidékeinkre. Esőzések után amikor a saras talaj gépekkel járhatatlan, de a permetezni kell - és lássuk be általában sürgősen -, megoldást tudnak nyújtani ezek a gépek.

Permetezés drónnaé

2. Bármilyen növénymagasság esetén tökéletes a drónos permetezés

Mivel a drónok könnyen beállíthatók és szabályozhatók, így alkalmazhatók kisebb vagy magasabb növényzet esetén is. Munkaközben is változtathatjuk a repülésimagasságot, ezért is alkalmas akár egy kisebb petrezselyem ültetvénytől egészen a diófákig bármilyen kultúrában.

3. Csökkenő növényvédőszer felhasználás a drónos permetezés segítségével

A drónok precízen, célzottan permeteznek, ezáltal kevesebb vegyszer szükséges a kezeléshez, ami környezetbarátabb és költséghatékonyabb megoldást jelent. Amennyiben ismerjük a területet, és tudjuk, hogy hol vannak a problémás részek oda a drón kamerájának köszönhetően könnyedén berepülhetünk és célzottan ott végezhetjük el a munkát.

hirdetes

4. Nincs taposási kár, hála a drónos permetezésnek

Mivel a drónok repülnek és nem szükséges a talajhoz közvetlen érintkezés, így nem okoznak taposási károkat a növényekben vagy a termőföldön. Egy hektár területen a taposási kár mértéke – amit szántóföldi permetező okozhat –  4-8 % között mozog. Ez egy 400.000 forintos táblánál 16-32 ezer forint.

Permetezés drón segítségével

5. A drónos permetezés jobban biztosítja a vegyszereloszlást

A drónok precízen adagolják és terjesztik a permetezőszereket, így biztosítva a jobb és egyenletes eloszlást a növények között. Ez nagyrészt a gyorsan forgó rotoroknak köszönhető, amik oldal és lefele irányba is terítik a permetszert. Utóbbi miatt az elsodródás veszélye is csökken.

6. Szabálytalan táblák és kedvezőtlen viszonyok esetén is alkalmazható a drónos permetezés

A drónok nagyobb manőverezhetősége lehetővé teszi számukra, hogy nehezebben hozzáférhető vagy kisebb, szabálytalan formájú területeken is hatékonyan dolgozzanak. Professzionális kamerákkal vannak felszerelve, amelyek végett a pilóták a távirányítón tökéletesen látják mi van a drón előtt és után.

7. Saját egészségünk érdekében is javasolt a drónos permetezés

A drónos permetezés révén az emberek minimális érintkezésben vannak a vegyszerekkel, így csökkentve a veszélyeket az emberi egészségre nézve. Ez talán a legfontosabb tulajdonsága. akár több száz méterre a kezelőtől is tudja végezni a munkáját. Nem kell félnünk, hogy a szél az irányunkba fújná a permetszereket.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-08-14

Egy igazán hatékony és környezetbarát módszer: a mélymulcsolás technikája

A mélymulcsolás tulajdonképpen talajfelszínen történő komposztálást jelent.Ezáltal nem szükséges ásnunk, locsolnunk, gyomlálnunk vagy műtrágyákat alkalmaznunk.

2024-08-01

Agrárhírek: Aktuális hírek a dinnyetermés és a takarmányozás témában

Agrárhírek: Utánajártunk milyen aktuális hírek és érdekességek vannak az agráriumban. A dinnyével, termesztésével és takarmányozással kapcsolatos hírek jönnek!

2024-10-22

Fenntartható gazdálkodás: hogyan csökkentsd az energiafelhasználást a termelés során?

Csökkentsd a gazdaságod energiafelhasználását tippjeinkkel. Ismerd meg az energiatakarékos rendszerek, megújuló energiaforrások és új technológiák előnyeit!

2024-07-04

A sok esőzés után a te kertedben is megjelent a közönséges gyíkfű? - Hasznosabb, mint gondolnád

Egy-egy nagyobb esőzés után gyakori, hogy a kertekben megjelenik a közönséges gyíkfű az apró, lilás-rózsaszínes virágaival. Ne gyomláld ki, nagyon hasznos!

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-06-27

Mit tehetünk, ha megjelennek a poloskák a kertben?

A ploska az egyik legidegesítőbb rovar a világon. Nemcsak sokan vannak és könnyen szaporodnak, de büdösek és kártékonyak is. Így irtsd ki őket kertedből.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

karbamát típusú rovarölő szerek

a klórozott szénhidrogén típusú rovarölő szerek és a szerves foszforsavészter típusú... Tovább

juhok gyomor- és bélférgessége

okozói a Tricho-strongylidae családba tartozó fonálférgek. A kifejlett férek az oltógyomor... Tovább

Tovább a lexikonra
Környezetgazdálkodás Mezőgazdaság