Diótermesztés – A dió gondozása
A diók nem igényelnek túl sok gondoskodást, miután elültetted őket, de azért van néhány szükségletük, amikről érdemes tudnod.
Diótermesztés – Öntözés
Az ültetést követő első pár évben fontos, hogy diófáid hetente legalább 5 cm vizet kapjanak. Az öntözést lehetőleg csepegtető rendszerrel végezd, vagy locsolj a fák lombja alatt, hogy ne csapódjon víz a levelekre (ez ugyanis betegségeket terjeszthet).
Diótermesztés – Trágyázás
Fiatal csemeték ültetésekor nem szabad túl sok trágyát keverni a talajba. Sokkal inkább érdemes a későbbiekben elteríteni egy adag érlelt komposztot a gyökérzet feletti talajon. Vigyázz a nitrogén túladagolásával, mert egyes szakértők szerint a túl sok nitrogén fogékonyabbá teheti a diófákat a foltosodásra.
Diótermesztés – Talajtakarás
Ahogy sok más növény, úgy a diófák sem szeretnek a gyomokkal küzdeni az erőforrásokért. Használj szalmából vagy kartonpapírból készített talajtakarót, hogy lefojtsd ezeket a lombkorona peremén belül.
Diótermesztés – Metszés
A diófákat úgy érdemes megmetszeni, hogy egyetlen központi száron növekedhessenek tovább. Ezt mindenképpen ősszel végezd el, hogy a fáknak minél kevesebb gyantát kelljen felhasználniuk. A fák lombjának tetejét is érdemes ritkára hagyni, hogy az alsóbb levelek is minél több fényt és levegőt kapjanak.