4. Egy kád
Ha otthonodban van egy extra kád, ami tiszta, jó állapotban van, és előreláthatólag jó ideig nem lesz rá szükség, akkor akár abban is felnevelheted csibéidet. Valószínűleg szükséged lesz valamire, amivel letakarod, nehogy kimásszanak belőle, és ügyelj arra is, hogy a lefolyók alaposan be legyenek tömítve, nehogy beléjük menjen az alom.
5. Műanyag vagy karton lapok
Egy elkerített keltetőt akár műanyag vagy karton lapokból is felépíthetsz magadnak. A műanyag lapokat elmoshatod és lefertőtlenítheted, a kartonokat pedig felapríthatod és komposztálhatod is használat után (de csak ha nincs rajtuk festék, és biztosan organikus anyagokból készültek).
Többször használható tyúkkeltetők – Ha rendszeresen szeretnél keltetni, akkor érdemesebb befektetni egy tartósabb megoldásba. Lássunk most néhány ilyet!
6. Egy régi gyerekágy
Némi csirkehálóval vagy furnérlemezzel kiegészítve egy régi gyerekágy kiváló keltetővé alakítható át. Ezt többször is felhasználhatod keltetésre, vagy akár átalakíthatod egy új óllá is, ha a csibék elég nagyra nőnek.
7. Egy összecsukható járóka
Hasonlóképpen egy régi gyerekágyhoz, egy kinőtt járóka is újra megtelhet „gyermeki zsivajjal”. Elég csak beleteríteni valamilyen műanyagot, ami megvédi az anyagot és megkönnyíti a későbbi takarítást.
8. Etető vagy itató vályú
A nagyméretű fémvályúk is nagyszerű keltetőkké alakíthatók át, de külön erre a célra nem érdemes vásárolni egyet, mert meglehetősen drágák tudnak lenni. Ha azonban van a birtokodon egy, amit nem használsz (vagy tudsz mellőzni), akkor takarítsd és fertőtlenítsd ki alaposan.
9. Egy feleslegessé vált kutyaketrec
Ha van egy nagyméretű kutyaketreced, amit négylábú barátod már kinőtt, akkor könnyedén átalakíthatod egy biztonságos keltetővé, ami megvédi a csibéket a külső betolakodóktól. Csak béleld ki némi kartonnal, lógass fel a felső rácsra egy keltetőlámpát, és már kész is!