Mivel töltsük fel a nagyobb cserepek alját? Így spórolhatsz a virágfölddel! Ezekkel az anyagokkal lehet feltölteni a virágföldet

Mivel töltsük fel a nagyobb cserepek alját? Így spórolhatsz a virágfölddel!

VN
hirdetes

A virágföld nem olcsó, így akár egy nagy cserepet használunk egy kisebb növényhez, akár egy nagy fához, a legtöbb esetben nem kell az egész edényt földdel feltölteni, amennyiben trükköset vagyunk, és az alábbi praktikákat alkalmazzuk. Mutatjuk milyen anyagokkal, módszerekkel töltheted fel a nagyobb cserepeket, ha spórolni szeretnél a virágfölddel! Az cseréptöltés nagyszerű lehetőséget kínálnak a biológiailag nem lebomló hulladékok, például a műanyagok újrahasznosítására is.

Mivel töltsük fel a nagyobb cserepek alját?

Tehát mivel töltsük fel a cserepet?

Először vizsgáld meg a növényt, vagy kérdezd meg a helyi kertészeti központot, hogy milyen mélységre van szüksége a növénynek vagy a fának, ez ugyanis az egyik legfontosabb információ most ennek a trükknek a szempontjából. Így képet kaphatunk arról, hogy mennyi virágföldre lesz szükségünk, és mennyi töltőanyagra e felett. Tudjuk, hogy mindenképpen spórolni akarsz, de a virágföldön minőségügyi szempontokból nem érdemes, mindenképpen jó minőségű virágföldet használj, és ne kerti talajt, mivel a külső talaj szennyeződhet gyomokkal és egyéb anyagokkal, amelyek nem segítik a növényt. ha kiderült mennyi virágföld kell, és ezenfelül mennyi hely van még a cserépben, akkor tudjuk, mennyi egyéb töltőanyag kell, és ez alapján tudunk kalkulálni, hogy milyen töltőanyag alkalmas a célra.

Könnyű töltőanyag edényekhez

Ha nagy csereped agyagból vagy más nehéz anyagból készült, akkor valószínűleg könnyebb töltőanyagot szeretnél választani. Ha a cserepet állandóbb helyre helyezed, ez nem feltétlenül fontos szempont, de ha viszonylag sokszor kerül sor pakolgatásra, akkor ezt is át kell gondolni. A könnyű töltőanyag a nagy, könnyű cserepekhez is jó, amelyeket időnként érdemes áthelyezni bizonyos szempontok miatt, vagy a körülmények váltakozása következtében.

hirdetes

Könnyű cseréptöltő anyagok:

  • Műanyagok újrahasznosítása
    • Műanyag vizes/üdítős palackok
    • Műanyag tejeskannák
    • Csomagolóanyagok újrafelhasználása
    • Földimogyoró borítása
    • Fel nem használt műanyag edények fejjel lefelé
  • Természetes anyagok
    • Faforgács, fenyőtoboz, levelek és gallyak (Ezek az anyagok idővel lebomlanak, de jól használhatók a szezonális növények ültetéséhez.)
    • Újrahasznosított karton, újság (Szintén csak rövid távú használatra alkalmas.)

Nehéz töltőanyag cserepekbe

Van néhány oka annak, hogy érdemes nagyobb cserepeket nehezebb töltőanyaggal megtölteni. Lehet, hogy van egy magas, könnyű csereped, amelyről biztos szeretnél lenni, hogy stabilabb, különösen akkor, ha mondjuk egy magas fához használod. Lehet, hogy a cserép nyilvános helyen lesz, mondjuk a lépcsőházban, vagy a kapu előtt valahol, ahol hozzáütközhetnek vagy ellophatják. A nehéz anyagok állandóbb telepítésekhez is használhatók. Minden esetben ügyelj arra, hogy a töltőanyagok elég szilárdak legyenek, hogy a talaj hozzáadásakor ne mozduljon el. Az is jó ötlet, hogy a töltőanyag tetejére egy darab tereprendezési szövetet helyezünk, nehogy túl sok talaj hulljon a repedéseken keresztül. Mutatjuk ebben az esetben milyen anyagokat érdemes használni a cserép megtöltéséhez:

Lehetőségek nehéz edénytöltőkhöz

  • Törött kerámiadarabok, tégla stb.
  • Nagy sziklák
  • Fa rönkök
     
hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-11-18

A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben

A karácsonyi kamélia a hideg hónapok színes csodája. Amikor a legtöbb növény téli álmot alszik, ez a cserje virágba borul az erkélyeden vagy kertedben.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-11-14

Leander teleltető zsák: praktikus eszköz a hideg elleni védelemben

A leander teleltető zsákok hatékonyan segítik a leanderek teleltetését, különösen enyhébb teleken. Vagy remekül kiegészítik a fagyvédelmet is.

2024-11-11

A fukszia teleltetése: gyors mentőakció a fagyok előtt

A fukszia teleltetése nem lehetetlen, most itt az utolsó esélyed. A fagyok közelednek, de még megmentheted kedvenc virágaidat – mutatjuk, hogyan!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

31/2006. (IV. 29.) FVM-GKM-PM együttes rendelet

Az egyes géntechnológiával módosított takarmányok behozataláról és forgalomba hozataláról... Tovább

83/2008. (VI. 30.) FVM rendelet

Az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alapból nyújtandó vidékfejlesztési... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert növény Növénytermesztés Növényvédelem virág virágtermesztés