Ha szeretnénk szép, és egyenes ág nélküli törzset létrehozni, akkor mindenképpen távolítsuk el a leveleknél megjelenő hónaljhajtásokat. Amit viszont mindenekelőtt meg kell tennünk az az, hogy kiválasztjuk a tövek oldalhajtásai közül a legerősebbeket. Amikor megjelennek az elültetés után az oldalhajtások, akkor várjuk, hogy ezek megnőjenek kb. 15-20 centiméteresre, és ekkor válasszuk ki a legerősebb hajtásokat, a gyengébbeket pedig vágjuk le bátran. Az így megmaradt erősebb hajtásokból lesz később a szép, egészséges és egyenes fánk.
Az első évben mindig figyeljük a levélhónaljban megjelenő oldalhajtásokat, és vágjuk le mindet, amikor már megnőnek 10-15 centiméteresekre. Általában ezt a műveletet 6-8 hetente el kell végeznünk. A fal alsó harmadában lévő leveleket is el kell távolítanunk, nagyjából öt centiméterre a törzstől, ezeket ne törjük le, mert az maradandó károsodáshoz vezetne.
Az első év végére már elégé meg fog nőni a fánk, ha nem érné el a legalább két méteres magasságot, akkor a törzset mindenképp vágjuk vissza a következő év tavaszán, hogy elérjük a nyolcadik évben várható fatörzsméretet. Ekkor a fa nem nulláról kezd, hanem erőteljesen fog nőni a már megerősödött gyökérzetnek köszönhetően.
Az első két évben nagyon oda kell figyelnünk az öntözésre. A második évben már elég erős a gyökérrendszer és így el is éri a víztároló rétegeket, ilyenkor már nem létszükség az öntözés. Legegyszerűbben úgy tudjuk megoldani a csapadék utánpótlást, hogy csepegtető öntözőrendszert telepítünk. Egy fiatalabb fának nagyon sok vízre van szüksége, hetente legalább ötven literre, szárazabb időben akár többre is.
Kora nyáron és tavasszal megtámadhatják a fánkat a rovarok, illetve a hernyók, de szerencsére súlyos problémát nem tudnak okozni. Ha észrevesszük őket, nyugodtan permetezzük a fát a gyümölcsfáknál használt rovarölőszerekkel.
Forrás: Wikipédia