Lehet tartósítani a citromot? Citrom tartósítása egy lépésben: Ezzel a módszerrel hónapokig friss marad a citrom

Lehet tartósítani a citromot? – Ezzel a módszerrel hónapokig friss marad a citrom

VN
hirdetes

Nagymamámtól azt tanultam, hogy a természet kincseit tartósítani kell! Szinte hallom, ahogyan mondogatta, hogy „igen most annyira sok van, hogy nem is tudunk vele mit csinálni, de el kell rakni télire, hogy akkor is legyen valami vitaminforrás, amikor a legnagyobb szükség van rá”. Ezért kell mindig mindent tartósítani, és igen még a citromot is lehet, hiszen bizonyos módszerekkel hónapokig is eláll. Ha te is túlvásároltad magad, akkor egyszerűen csak alkalmazd ezt a citromtartósító eljárást!

Citrom tartósítása egyszerűen

Hogy áll el sokáig a citrom? 

Te is rengeteg citromot dobtál már ki, amiért fáj is a szíved? Jól tudod, hogy a citrom igazi C-vitamin bomba ez az élénk sárga színű citrusféle? Sajnos köszönhetően annak, hogy a citrusfélék tele vannak vízzel, ha egy-két héten belül nem használják fel őket, hajlamosak kiszáradni és a héjuk megfakul, de megfelelő odafigyeléssel az eltarthatóságuk növelhető. Segít, ha a hűtőben tároljuk a citromot, nem pedig szobahőmérsékleten, méghozzá úgy, hogy ne nyomódjanak meg. Ha egészben tartsuk, akkor tartósabb, felvágva érdemes folpackba csomagolni, és hűtűbe tenni, mert így jobban őrzi a nedvességtartamát. Fagyasztani felvágva érdemes, később italok ízesítésére használható. Jó hír, hogy  a kifacsart citrom levét is lehet tartósítani, 3-4 napig az is eláll hűtűben, és ha igazi jeges limonádét szeretnél, akkor jégkocka tartóba is töltheted! De ezen kívül is van pár módszer a citrom tartósítására, amikkel, sokkal tovább eltartható ez az igazi kincsnek számító déli gyümölcs.

hirdetes

Hogyan tartósítható a citrom?

Citrom tartósítása kandírozással

A kandírozott citrom leginkább a szárított citromhoz hasonlít, de kicsit más ez a technika azért, hiszen itt cukorral való bevonásról van szó. A cukorral bevont citromkarikák önmagukban is finomak, de sütemények tetején is nagyon jól mutatnak. 

Citrom tartósítása mézben

Nagymamám szerint a legjobb orvosság télen a citrom és a méz kombinációja. Ugye ti is szeretitek a citromos teát? Tegyetek a mézbe néhány citromszeletet, ezzel nemcsak a citromot tartósítjátok, hanem a mézet is ízesítitek! Teába tökéletes!

Citrom tartósítása- citromlé készítése

A citromból egyébként lekvár, citromkrém, vagy házi citromlé is készülhet. Tehát ugyanolyan sokoldalúan felhasználható, mint más gyümölcs. A házi citromlé sokáig eláll, tehát ha szereted a citromos teát, de nem akarsz mindig frissen facsarni, akkor ezt ajánljuk. Elkészítése nem bonyolult: 5 citromból körülbelül fél liter citromlé lesz, de persze ez függ a méretektől is. Először is ki kell facsarni a citrom levét, majd leszűrni azt, ezután pedig felforralni a levet, és egy befőttesüvegbe tölteni. A befőttesüveget 5 percig kell vízfürdőben állni, hagyni, és kész is a házi citromlé, és a citrom tartósítása is meg van oldva.

De amikor a citrom titkos tartósításáról írtunk még az elején, valamint a címben, nem ezekre a módszerekre gondoltunk, hanem egy olyan 2 perc alatt elkészíthető tartósítási eljárásra, ami egyszerűbb, mint az előbb leírtak, mégis több hónapig eltartható a segítségével a citrom. Lapozz és mutatjuk!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-23

Lantlevelű fikusz gondozása, szaporítása és elágaztatása egyszerűen

A lantlevelű fikusz impozáns megjelenésével és leveleivel bármely otthon ékessége. Tudd meg, hogyan gondozhatod, szaporíthatod és formázhatod egyszerűen.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

.../2006. (...) FVM rendelet a szõlõ szaporítóanyagok elõállításáról, minõsítésérõl és forgalomba hozataláról

A növényfajták állami elismerésérõl, valamint a szaporítóanyagok elõállításáról és... Tovább

tenyészcsalád (méh)

Olyan kiváló tulajdonságú méhcsalád,amelyből az arra alkalmas fiasítással (petékből v.... Tovább

Tovább a lexikonra
gyümölcs Házi kert