Cikász pálma gondozása, cikász pálma nevelése - Miért éri meg cikász pálmát nevelni?

A cikász pálma igényei, gondozása

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Cikász pálma - Minden, amit tudni kell a cikász pálmáról

A cikász pálma betegségei

Ha azt vesszük észre, hogy a növény levelei elkezdenek sárgulni, akkor valószínűleg túl meleg a levegő, ezért szükség van arra, hogy párásítsunk. Ha a pálma levelei el kezdenek lehullani, akkor túlöntözésre kell gyanakodnunk, nézzük meg a földjét, és ha nagyon vizes, akkor öntsük le róla a felesleges vizet, majd ne locsoljuk 5-6 napig. Ha a növényünk nem fejlődik, akkor helyezzük világos helyre, mert valószínűleg nem kap elég fényt a pálmánk! A cikász pálma szaporításáról a következő oldalon ejtek néhány szót! 

A cikász pálma szaporítása

Kétféle módon szaporíthatjuk, magról vagy oldalhajtások levágásával. Azt el kell mondanom a szaporítását illetően, hogy nem egyszerű, viszont egy próbát mindenképp megér, veszíteni valónk nincs! 

hirdetes

A cikász pálma magról való szaporítása

Szükséges mindkét nemből tartanunk egy-egy növényt, a virágaikat be kell porozni kézzel, ebben az esetben fognak vörös magokat hozni ősszel. A magok érése után egy nappal ültessük el a magokat virágföld és homok keverékébe. A cserepet melegen kell tartani, biztosítsunk számára nagyjából 30-30 Celsius fokos hőmérsékletet. Egy nappal később megjelenhetnek az első hajtások, amikor ezek eléggé megerősödnek, ültessük át, és helyezzük félárnyékos helyre. 

A cikász pálma oldalhajtásokkal való szaporítása

Ez egy kicsit egyszerűbb, mint a magról való szaporítás, mivel ebben az esetben az idősebb növényeken megjelenő oldalhajtásokat kell csak levágnunk. A hajtást ültessük el, és tartsuk 30-30 Celsius fok körül hőmérsékleten, és várjunk. Nagyjából 2-3 nap szükséges a gyökérképződéshez. Reméljük, hogy nektek is megtetszett ez a nem mindennapi növény, szerezzetek be egy cikász pálmát mindenképp! Cikkünket pedig mutassátok meg ismerőseiteknek, barátaitoknak, segítsetek abban, hogy minél többen megismerjék a cikász pálmát! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

karbamát és tiokarbamát típusú gyomirtó szerek

az utóbbi években nagyon elterjedt gyomirtószer-csoport. A karbamátok a sejtosztódást... Tovább

Original (RUH 125RM)

Napraforgó Cél: étkezési, madáreleség Leírás:Hypokotiljának antociánossága nagyon... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem