A cikász pálma betegségei
Ha azt vesszük észre, hogy a növény levelei elkezdenek sárgulni, akkor valószínűleg túl meleg a levegő, ezért szükség van arra, hogy párásítsunk. Ha a pálma levelei el kezdenek lehullani, akkor túlöntözésre kell gyanakodnunk, nézzük meg a földjét, és ha nagyon vizes, akkor öntsük le róla a felesleges vizet, majd ne locsoljuk 5-6 napig. Ha a növényünk nem fejlődik, akkor helyezzük világos helyre, mert valószínűleg nem kap elég fényt a pálmánk! A cikász pálma szaporításáról a következő oldalon ejtek néhány szót!
A cikász pálma szaporítása
Kétféle módon szaporíthatjuk, magról vagy oldalhajtások levágásával. Azt el kell mondanom a szaporítását illetően, hogy nem egyszerű, viszont egy próbát mindenképp megér, veszíteni valónk nincs!
A cikász pálma magról való szaporítása
Szükséges mindkét nemből tartanunk egy-egy növényt, a virágaikat be kell porozni kézzel, ebben az esetben fognak vörös magokat hozni ősszel. A magok érése után egy hónappal ültessük el a magokat virágföld és homok keverékébe. A cserepet melegen kell tartani, biztosítsunk számára nagyjából 30-30 Celsius fokos hőmérsékletet. Egy hónappal később megjelenhetnek az első hajtások, amikor ezek eléggé megerősödnek, ültessük át, és helyezzük félárnyékos helyre.
A cikász pálma oldalhajtásokkal való szaporítása
Ez egy kicsit egyszerűbb, mint a magról való szaporítás, mivel ebben az esetben az idősebb növényeken megjelenő oldalhajtásokat kell csak levágnunk. A hajtást ültessük el, és tartsuk 30-30 Celsius fok körül hőmérsékleten, és várjunk. Nagyjából 2-3 hónap szükséges a gyökérképződéshez. Reméljük, hogy nektek is megtetszett ez a nem mindennapi növény, szerezzetek be egy cikász pálmát mindenképp! Cikkünket pedig mutassátok meg ismerőseiteknek, barátaitoknak, segítsetek abban, hogy minél többen megismerjék a cikász pálmát!