Békalencse és vízijácint termesztése az olcsó takarmányért

A békalencse a tojást és a tejet is helyettesítheti – Így termeszd saját kezűleg!

Szélesi Ferenc
hirdetes
Minden a békalencse termesztéséről

A békalencse és vízijácint gondozása (és gyakori problémáik elhárítása)

Víztárolóid vize a párolgás és a szüretelés hatására idővel fogyatkozni kezd majd, ezért rendszeresen gondoskodnod kell annak utánpótlásáról további trágyás víz hozzáadásával. Használd ugyan azt az arányt, amit korábban említettünk a cikkben. A békalencse és a vízijácint szaporodása három fő tényezőtől függ: a termékenységtől, a fénytől és a hőmérséklettől.

Ha növényeid színe nem a megszokott mélyzöld, akkor valószínűleg nem kapnak elegendő tápanyagot. Ha sápadtnak tűnnek, valószínűleg több trágyára van szükségük a vízben. A haldokló növények túltrágyázott vagy túl hideg vízre (vagy levegőre) utalnak. Ha nincs hideg, akkor öntsd fel a tárolót némi friss, tiszta vízzel, hozzáadott trágya nélkül, hogy felhígítsd a tartalmát.

hirdetes

Hűvösebb időben ezek a vízi takarmánynövények lassabban szaporodnak. Az ideális hőmérséklet számukra 26°C körül mozog, ezért ha fel szeretnéd gyorsítani a folyamatot, helyezz valamilyen hőforrást a közelükbe. Ezek a vízi növények nem igényelnek folyamatos napsütést, de minél több fényt kapnak, annál jobban érzik majd magukat és annál jobban szaporodnak is.

Amikre érdemes odafigyelni

Fontos, hogy ne váltsd le egyik pillanatról a másikra haszonállataid tápját. Kezdd el kisebb adagokban belevinni a békalencsét és a vízijácintot éttrendjükbe, hogy legyen idejük megszokni azokat. A vízijácint – bizonyos források szerint – mérgező hatású lehet lovakra, macskákra és kutyákra nézve. Érdemes utánanézni ennek, illetve, hogy milyen állatokra milyen hatással lehetnek ezek a vízi növények, mielőtt bármennyit is adnál belőlük állataidnak.

Tartsd észben, hogy rendkívül gyorsan terjedő növényekről van szó, amiket nem ajánlott olyan víztestekbe telepíteni, ahol problémát jelentenének. Ha végleg szeretnél felhagyni termesztésükkel, távolítsd el őket a vízből, hagyd, hogy kiszáradjanak, majd égesd el vagy dobd őket a komposzthalomra.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-26

Aloe vera gondozása lakásban: így lesz hosszú életű a gyógynövényed

Az aloe vera gondozása egyszerű, ráadásul ez a csodanövény nemcsak az otthonodat díszíti, hanem számos jótékony hatásával a mindennapjaidat is gazdagítja!

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-11-14

Meseszép adventi koszorú házilag kerti növényekből és termésekből

Készíts egyedi adventi koszorút saját kezűleg kerti növényekből és termésekből, hogy otthonodat természetes, ünnepi hangulattal töltse meg – mindezt könnyedén.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-11-25

Hibiszkusz teleltetése: ezek a leggyakoribb hibák, amiket kerülj el

A hibiszkusz teleltetése kulcsfontosságú a növény egészségének megőrzéséhez, különösen a trópusi fajták esetében. Nézzük meg mely hibákat érdemes lekerülni a teleltetés alatt.

2024-11-25

Az ezüstfenyő legszebb fajtái: klasszikus kedvencek és különlegességek

Az ezüstfenyő gyönyörű, kékes-ezüstös színével, szabályos formájával és változatos fajtáival is hódít. Ismerjük meg közelebbről ezt a csodaszép örökzöldet.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vízkapacitás (VK)

a talaj mennyiséggel jellemezhető víztartó képessége. A maximális v. (VKmax) az a... Tovább

Budapesti 1. számú Körzeti Földhivatal

Földhivatal Ügyfélfogadás: Hétfõ: 7:00 - 17:00 Kedd: 7:00 - 17:00 Szerda: 7:00 - 17:00 ... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek