Milyen almát fogyasszunk?
Az alma akkor a legértékesebb, legtáplálóbb, ha a héjával együtt fogyasztjuk, nyersen – így tartalmazza ugyanis a legtöbb élelmi rostot. Általánosságban elmondható, hogy nem feltétlenül a legdrágább, legszebb, viaszosan fénylő import almák a legjobbak. Ősztől kora tavaszig lehet kapni a piacokon, de általában a boltok polcain is magyar almafajtákat, amik lehet, hogy nem annyira látványosak, viszont annál finomabbak és egészségesebbek!
Használhatjuk az almát nyersen, darabolva kiváló gyümölcs-, és zöldségsalátába, müzlibe, de süthetjük, főzhetjük, párolhatjuk, illetve készíthetünk belőle köretet, levest, de még süteményt is. Most viszont térjünk végre rá az almahéj fontosságára.
Az almahéj jótékony hatásai
Kevesen tudják, de az almának jelentős a rosttartalma, viszont ennek jelentős része, nagyjából kétharmada a héjában található. Ezt az élelmi rostot mindenképpen be kell juttatnunk szervezetünkbe, mivel támogatja az emésztőrendszert, emellett a szív-, és érrendszer egészséges működését is támogatja. A rost csökkenti az éhségérzetet, mivel hosszú időre képes megtelíteni a gyomrot – ebből adódik az is, hogy hozzájárulhat a súlycsökkentéshez, természetesen megfelelő étrend és mozgás mellett.
Az almahéjban található antioxidánsok
Azonban nemcsak rosttartalma jelentős, az almahéj gazdaf flavonoidokban és polifenolokban. Ezek az antioxidánsok felveszik a küzdelmet a káros szabad gyökökkel, segítenek az oxidatív stressz leküzdésében, védenek a rákos megbetegedések kialakulásától, és még az ízületek egészségét is képesek megőrizni.
Az almahéj tele van vitaminnal
Az alma kiváló A-, és C-vitaminforrás, éppen ezért gyulladáscsökkentő hatású, és immunerősítő. Azt is kevesen tudják, hogy ezek a vitamin jelentős része az almahéjban vagy a héj alatt találhatók. Remélem, hogy most sikerült meggyőzni mindenkit arról, hogy az almahéj hihetetlenül fontos, most pedig jöjjön pár nagyon szuper felhasználási mód, amit imádni fogtok, a következő oldalon megmutatom mindet!