Kukorica
A kukorica termesztése valamivel körülményesebb más nyári zöldségekkel szemben, de kellő odafigyeléssel bőséges termésre számíthatsz a melegebb hónapok során.
A kukoricáknak sok helyre lesz szüksége. A sikeres beporzás érdekében ültesd őket 30 cm távolságra egymástól, illetve öntözd őket rendszeresen, mert gyökereik nem nyúlnak mélyre, és mindig a talaj legfelső rétegei száradnak ki először.
A kukorica jó társai a babok és a tökök is – ezt a hármast gyakran ültetik egymás társaságában.
Mogyoróhagyma
A mogyoróhagyma könnyedén termeszthető és egyszerre csoportokban szokás ültetni belőle. Oszd csoportokra a gumókat, majd egy koranyári szüretelésért az ősz végén, késő nyári szüretelés érdekében pedig a tavasz elején ültesd el őket.
Lehetőleg napos helyre, laza, gazdag talajba kerüljenek, ami jól elvezeti a vizet. Akkor állnak készen a szüretelésre, amikor leveleik hervadni kezdenek, a gumók pedig több darabra váltak szét.
A mogyoróhagymák jó társai a káposzták, a céklák és a paradicsomok.
Görögdinnye
A görögdinnye egy klasszikus nyári gyümölcs, ami homokos, vályogos, jó vízelvezetésű talajban érzi jól magát. Lehetőleg napos helyre ültesd, a talaj pedig maradjon nyirkos két öntözés között is (ebben némi talajtakarás segíthet sokat).
A görögdinnyék nagyon érzékenyek a szárazságra, és különösen akkor kell odafigyelned rendszeres öntözésükre, amikor elkezdenek teremni.
A napraforgók és a bársonyvirágok is jó társak a görögdinnye mellé.
Bogyók
Sokféle bogyós termésű növénynek nyáron van a szezonja, ezért bőven válogathatsz a kedvenceid közül az ültetéshez. Akár szedret, akár málnát, vagy más hasonló bogyókat termesztesz, ültesd őket napos helyre, jó vízelvezetésű, enyhén savas vagy semleges talajba.
A különböző bogyók más és más társak mellett érzik jól magukat. Az eprek például a spenót, a saláta és a kakukkfű társaságában teljesítenek jól, míg a málnák a fokhagyma és a vöröshagyma mellett érnek a legjobban.