Okra
Az okra kifejezetten szereti a forró időjárást. Az utolsó fagy után jó néhány héttel, közvetlenül a kerti talajba ültesd. Ha házon belül nevelt palántákat szeretnél kiültetni a kertbe, akkor légy velük rendkívül óvatos, mert nagyon érzékenyek a gyökereik.
Napos helyre, gazdag talajba kerüljenek, és rendszeresen szüretelj róluk, miután 8-10 centisre nőttek. Ne hagyd, hogy túlérjenek, különben a palánták nem teremnek majd tovább.
Az okra mellé remek társak a görögdinnyék, az uborkák és a padlizsánok is.
Manoa saláta
Sok más salátafajtával ellentétben a Manoát kifejezetten trópusi körülmények között tenyésztették ki, így rendkívül jól tűri a forró, nyári időjárást. Habár mérete viszonylag kicsi, bármilyen receptben helyettesítheted vele a hagyományos salátaleveleket.
Ültesd jó vízelvezetésű, gazdag talajba, ahol sok napfény éri majd. Ne felejtsd el rendszeresen öntözni, hogy a talaj mindig nyirkos maradjon alatta.
A Manoa saláta kukorica és uborka mellett is jól érzi magát.
Padlizsán
A padlizsán egy melegkedvelő zöldség, amit a nyár közepén és végén szokás szüretelni. Mint fentebb olvashattad, a paprikákhoz és paradicsomokhoz hasonlóan a padlizsánok is szeretik a forróságot, ezért legalább három héttel az utolsó fagy után ajánlott csak elültetni őket, jó vízelvezetésű talajba.
Na persze, ezt a meleget is csak akkor képesek elviselni, ha gyökereik folyamatosan nyirkosak maradhatnak a növekedési időszak során. Ajánlott tehát talajtakaróval megőrizni a talaj nedvességét a nyári hónapokban.
A padlizsánokat disznóparéj (amaránt) babok, paprikák, spenót vagy kakukkfű mellé ajánlott ültetni.
Disznóparéj
A disznóparéj (vagy amaránt) szintén egy igazi nyári haszonnövény, ami meleg talajban és tikkasztó napsütésben érzi igazán jól magát. A cékla, a kinoa és a mángold rokonaként a disznóparéjt tápláló levelei vagy magjai miatt szokás termeszteni.
A disznóparéj szinte bármilyen talajban elboldogul, de a legjobb eredmények érdekében jó vízelvezetésű, gazdag földbe ültesd. Tartsd nedvesen a talajt alatta, és szüreteld le, amint látod, hogy a madarak is elkezdtek csipegetni róla.
Jó társ a disznóparéj mellé a padlizsán és a kukorica is.
Malabár-spenót
A Malabár-spenót nem „igazi” spenót, hanem egy trópusi kúszófajta, ami kifejezetten meleg, jó vízelvezetésű talajban érzi jól magát napos vagy félárnyékos helyen. A fagyokat egyáltalán nem tűri, ezért csak bőven az utolsó után ajánlott kiültetni a kertbe.
A Malabár-spenótot valamilyen rácsra, lugasra vagy kerítésre kell felfuttatni, de nagyon egyszerű bánni vele. Szükség szerint szüretelj róla.
Babok és egyiptomi spenót mellett is jól érzi magát.