Ez az a gyomnövény, ami mindenki kertjében megtalálható, sőt, szinte mindenhol, ahol csak sétálunk. Sokan azonban nem tudják, hogy a kövér porcsinnak rendkívül sok jótékony hatása van. A most következő cikk segít abban, hogy jobban megismerjétek ti is a kövér porcsint.
Az erdők, mezők egyik legelterjedtebb növénye a kövér porcsin, bármennyire is hihetetlennek tűnik, de ez a növény nem csak, hogy ehető, de rendkívül sok jótékony hatása is van. A kövér porcsint több néven is ismerhetjük, szokták hívni disznójának, disznóporcsinnak, kövérfűnek vagy éppen kövérkének. Ez a növény június környékén jelenik meg a kiskertekben, leginkább a homokos talajt szereti, jellemzője legfőképpen az, hogy fényesek a levelei, illetve, hogy szinte kiirthatatlan a kertből. Mindegy, hogy esik az eső, vagy éppen több hétig szárazság van, a kövér porcsin él és virul.
Pont ezért rengetegen szidják is, pedig ha tudnák, hogy mennyi jótékony hatása van, akkor nem tennék. A Himalája lábainál, 2-3000 méter magasságban is megtalálható ez a nem mindennapi növény, vadon is előfordul, a legtöbb ember szemében pedig gyomnövényként ismert. Ha valaki gyűjteni szeretné, akkor ezt megteheti egész nyáron, virágzás előtt. Nézzük, milyen pozitív hatásai vannak ennek a növénynek.
A kövér porcsin az egyik leghatásosabb gyógynövény!
Mindenki egyszerű gyomnövényként ismeri csupán, pedig a kövér porcsin omega 3 zsírsavakban rendkívül gazdag, különösen Alfa-Liposavban, amely a vízben és zsírban is oldódó antioxidáns, könnyen bejut a sejtekbe, itt pedig hatékonyan köti le a szabad gyököket. Egy csésze porcsin levél elfogyasztásával 3-400 mg Alfa-Liposav kerül a szervezetünkbe. Ha ez még nem lenne elég, akkor magas a C-, illetve az E-vitamin tartalma, emellett béta-karotint és glutationt is tartalmaz. Rendkívül jó immunerősítő hatása van, lassítja az öregedés folyamatát, tele van antioxidánsokkal is.
Védi az artériákat is, hatással van a vér koleszterin-, és cukorszintjére, kiváló vértisztító, vérzéscsillapító hatású. Kitűnően használhatjuk reumás megbetegedések kezelésére, belsőleg és külsőleg egyaránt, akár pakolásként. Enyhíti az aranyér tüneteit, nagyon jó gyulladáscsökkentőnek, illetve féreghajtónak is. A következő oldalon megosztok veletek pár nagyon szuper receptet is, érdemes lapozni egyet!