Amennyiben hozzám hasonlóan Önnek is van terasza, vagy egy szabad falfelülete a kertben, bizonyára akad helye egy virágzó, kitartó növényhez. Ebben az esetben, a csillagjázmin remek megoldás lehet. A növekedése rendkívül gyors illetve képes befedni egy teljes falfelületet szívós leveleivel, és természetével. Fiatalként színei élénkzöldek, s ahogy nő, egyre jobban árnyaltabbak, árnyékosabbak, sötétebben lesznek.
Egy virágzó fal a csillagjázmin segítségével
Júniustól szeptemberig, minden évben e kúszónövény képes lesz elvarázsolni apró fehér virágaival, valamint mámorító és intenzív illatával. A valóságban, a nevével ellentétben, a növénynek nincs sok kapcsolata a jázminnal, teljesen más nemzetiségbe tartozik.
A növény rendkívüli tűrőképességgel rendelkezik, képes átvészelni gond nélkül a mínuszos, téli időszakot. Ami az elhelyezését illeti, sem jelent különösebb problémát, bár a déli, illetve nyugati falfelületeket kedveli. Ami még mellette szól, hogy elültetheted – bár kedvezőbb ősszel - akár a kertedben, akár egy nagyobb virágcserépben (minimum 50cm átmérőjűben).
Mielőtt beültetnéd a földbe, figyelj arra, hogy megfelelően meglocsold, a gyökérlabdáját benedvesítsd, ugyanis ilyenkor több vízre van szüksége. Az elkövetkezendő időben, várd meg még a talaj kiszárad alatta, ugyanis a túl sok öntözés eleinte sárguláshoz vezethet, majd lehullajtja miatta leveleit.
Eleinte, hogy kedvezzünk növényünknek, kialakíthatunk neki egy laza lugast, a csillagjázmin hosszabb szárainak támogatására. A továbbiakban képes lesz a legtöbb falfelületen megkapaszkodni probléma nélkül, a borostyánnal ellentétben.
Mit érdemes róla még tudni?
A csillagjázmin, eredetileg Ázsiában honos. Néhányan indiai jázminnak, és hamis jázminnak is hívják, jellegzetes illata miatt, amiről nevét is kapta.
Ezt a kúszónövényt rendkívül egyszerű fentartani és gondozni, viszont ha az cserépben történik, számítanunk kell rá, hogy méretei kisebbek lesznek.
Nevelését érdemes a tél végén, tavasz elején megkezdeni, s az első két évben érdemes bőséggel locsolni, a kiszáradás elkerülése érdekében.
A tavasszal virágzó növények számára készített műtrágya elősegítheti a csillagjázmin virágzását is.