Minden, amit tudni érdemes a vitorlavirágról

Ezért nem virágzik a vitorlavirágod!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Hasznos információk a vitorlavirágról

A vitorlavirág talajigénye

Egyszerű, jó vízelvezetésű virágföld bőven elegendő lesz a vitorlavirágok számára. Ha az általad használt talaj túl sok vizet tart magában, akkor egészítsd ki némi perlittel vagy durvaszemű homokkal, hogy javítsd a vízelvezetését. Ha szeretnéd elkészíteni saját virágföldedet, akkor egyenlő arányban keverj össze kerti talajt, durva homokot és perlitet. A lényeg, hogy a termőközeg jó vízelvezetést és szellőzést biztosítson.

A vitorlavirág műtrágyázása

A vitorlavirág nem igényel trágyázást, de ha mégis szeretnél némi extra tápanyagot biztosítani neki, akkor légy óvatos és mértéktartó. Egy 20-20-20 műtrágyából csupán a javasolt adag 25%-át add neki, hígítva. Ha a levelek és a virágok hegye barnulni kezd, akkor túl sok műtrágyát kapott. A műtrágyázást csak tavasszal és nyáron végezd.

hirdetes

A vitorlavirág átültetése

A vitorlavirág szereti benőni magát a cserépbe, ezért átültetésre csak nagyjából kétévente van szükség. Átültetéskor helyezd akkora cserépbe, ami csupán néhány centivel nagyobb az előzőnél, hogy a gyökerek továbbra is együtt maradhassanak. Ha vitorlavirágod minden vizet néhány napon belül felszív, vagy gyökerek bújnak ki a cserép alatt, esetleg a szárak benőtték a cserepet, akkor nagy valószínűséggel átültetést kell végezned.

A vitorlavirág metszése

A vitorlavirágot nem kell metszeni, de esztétikai célokból persze alakíthatsz rajta időnként egész évben. Mivel minden szár csak egy virágot hoz, ezért ha az elvirágzik, már korántsem lesz olyan mutatós. Ezeket a tövüknél kivághatod, hogy újabb növekedésre buzdítsd növényedet. A lekonyuló, sárguló levelek gyakran menthetetlenné válnak, ezeket szintén érdemes eltávolítani.

A vitorlavirág szaporítása

Legegyszerűbben szétválasztással szaporíthatod vitorlavirágaidat. Az új csomók a már idősebb virágok töve mellett helyezkednek el, amiket külön lehet vágni és átöltetni saját cserepükbe. Érdemes olyan csomókat választani, amiken legalább két levél található, és használj éles, fertőtlenített kést az operációhoz. A vágáskor próbálj annyi gyökeret is hozzáválasztani a kisebb csomóhoz, amennyit csak tudsz, mert így az új helyen könnyebben megerősödik majd. Az új csomót egy 7,5 cm-es cserépbe helyezd, ugyan olyan talajba, amiből kivetted, és átültetés után azonnal öntözd meg.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

elhalás (nekrózis, necrosis)

az élő szervezetben körülírt területeken a sejtek életműködésének végleges megszűnése.... Tovább

hibridvigor

a keresztezéssel előállított hibrideknek a szülőkhöz viszonyított fejlődésbéli fölénye. Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem