A vitorlavirág talajigénye
Egyszerű, jó vízelvezetésű virágföld bőven elegendő lesz a vitorlavirágok számára. Ha az általad használt talaj túl sok vizet tart magában, akkor egészítsd ki némi perlittel vagy durvaszemű homokkal, hogy javítsd a vízelvezetését. Ha szeretnéd elkészíteni saját virágföldedet, akkor egyenlő arányban keverj össze kerti talajt, durva homokot és perlitet. A lényeg, hogy a termőközeg jó vízelvezetést és szellőzést biztosítson.
A vitorlavirág műtrágyázása
A vitorlavirág nem igényel trágyázást, de ha mégis szeretnél némi extra tápanyagot biztosítani neki, akkor légy óvatos és mértéktartó. Egy 20-20-20 műtrágyából csupán a javasolt adag 25%-át add neki, hígítva. Ha a levelek és a virágok hegye barnulni kezd, akkor túl sok műtrágyát kapott. A műtrágyázást csak tavasszal és nyáron végezd.
A vitorlavirág átültetése
A vitorlavirág szereti benőni magát a cserépbe, ezért átültetésre csak nagyjából kétévente van szükség. Átültetéskor helyezd akkora cserépbe, ami csupán néhány centivel nagyobb az előzőnél, hogy a gyökerek továbbra is együtt maradhassanak. Ha vitorlavirágod minden vizet néhány napon belül felszív, vagy gyökerek bújnak ki a cserép alatt, esetleg a szárak benőtték a cserepet, akkor nagy valószínűséggel átültetést kell végezned.
A vitorlavirág metszése
A vitorlavirágot nem kell metszeni, de esztétikai célokból persze alakíthatsz rajta időnként egész évben. Mivel minden szár csak egy virágot hoz, ezért ha az elvirágzik, már korántsem lesz olyan mutatós. Ezeket a tövüknél kivághatod, hogy újabb növekedésre buzdítsd növényedet. A lekonyuló, sárguló levelek gyakran menthetetlenné válnak, ezeket szintén érdemes eltávolítani.
A vitorlavirág szaporítása
Legegyszerűbben szétválasztással szaporíthatod vitorlavirágaidat. Az új csomók a már idősebb virágok töve mellett helyezkednek el, amiket külön lehet vágni és átöltetni saját cserepükbe. Érdemes olyan csomókat választani, amiken legalább két levél található, és használj éles, fertőtlenített kést az operációhoz. A vágáskor próbálj annyi gyökeret is hozzáválasztani a kisebb csomóhoz, amennyit csak tudsz, mert így az új helyen könnyebben megerősödik majd. Az új csomót egy 7,5 cm-es cserépbe helyezd, ugyan olyan talajba, amiből kivetted, és átültetés után azonnal öntözd meg.