Minden, amit tudni érdemes a vitorlavirágról

Ezért nem virágzik a vitorlavirágod!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Hasznos információk a vitorlavirágról

A vitorlavirág gondozása

Attól függően, hogy milyen vitorlavirág fajtát választasz magadnak, 30-180 cm magasra is megnőhetnek. Sok más szobanövénnyel ellentétben nincs nyugalmi időszakuk, ezért egész évben növekednek majd. A tél az egyetlen évszak, amely során nem virágzanak, így ilyenkor kevesebb vízre is van szükségük.

A vitorlavirág fényigény

A vitorlavirág kevésbé világos helyeken érzi magát igazán jól. Még akkor sem lesz semmi bajuk, ha 1-2 méterrel az ablaktól helyezed el őket. Nem szabad azonban közvetlen napfénynek kitenni őket, mert leveleik idővel elsárgulnak, elhalnak és leesnek majd. Ha egyáltalán nem tudsz nekik napfényt szolgáltatni, akkor fluoreszkáló égők helyettesíthetik ezt számukra. Ez a módszer lehetővé teszi, hogy még télen is gyönyörködhess virágaikban. 

hirdetes

A vitorlavirág hőigénye

A vitorlavirágok számára 20-27°C közötti körülmények ideálisak. Nem szabad őket huzatos helyre helyezni, mert azt garantáltan nem díjazzák majd. A szélsőséges hideg sem tesz jót nekik, 7°C alatt elpusztulnak.

A vitorlavirág öntözése

Igyekezz nyirkos, de nem vizenyős talajt tartani vitorlavirágaid alatt. A vízben álló gyökerek hamar kirohadnak majd. A leggyakrabban a túlöntözés okozza a házilag nevelt vitorlavirágok halálát. Ajánlott heti egy alkalommal öntözni őket, télen pedig még ennél is ritkábban, ilyenkor ugyanis nem hoznak virágokat. Onnan lehet tudni, hogy vitorlavirágaid szomjasak, hogy leveleik elkezdenek lekonyulni. Ilyenkor ne habozz – ha a levelek túlságosan lehajolnak, az azt jelenti, hogy a növény túl sokáig volt veszélyesen száraz talajban, ami a gyökérrendszer károsodásához vezethet. Fontos: a csapvízben található klór nem tesz jót növényeidnek – lehetőség szerint szűrd le, vagy hagyd legalább 24 óráig állni a vizet, hogy eltűnjön belőle a klór. Ezzel még nincs vége, a következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Nikosi (NX 18665)

Napraforgó Cél: olajipari Leírás:Hypokotilja nagyon gyengén-gyengén antociános.... Tovább

juvenilis hormon

az átalakulással fejl. rovarok nyelőcsövének két oldalán elhelyezkedő testekben (corpus... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem