A vitorlavirág gondozása
Attól függően, hogy milyen vitorlavirág fajtát választasz magadnak, 30-180 cm magasra is megnőhetnek. Sok más szobanövénnyel ellentétben nincs nyugalmi időszakuk, ezért egész évben növekednek majd. A tél az egyetlen évszak, amely során nem virágzanak, így ilyenkor kevesebb vízre is van szükségük.
A vitorlavirág fényigény
A vitorlavirág kevésbé világos helyeken érzi magát igazán jól. Még akkor sem lesz semmi bajuk, ha 1-2 méterrel az ablaktól helyezed el őket. Nem szabad azonban közvetlen napfénynek kitenni őket, mert leveleik idővel elsárgulnak, elhalnak és leesnek majd. Ha egyáltalán nem tudsz nekik napfényt szolgáltatni, akkor fluoreszkáló égők helyettesíthetik ezt számukra. Ez a módszer lehetővé teszi, hogy még télen is gyönyörködhess virágaikban.
A vitorlavirág hőigénye
A vitorlavirágok számára 20-27°C közötti körülmények ideálisak. Nem szabad őket huzatos helyre helyezni, mert azt garantáltan nem díjazzák majd. A szélsőséges hideg sem tesz jót nekik, 7°C alatt elpusztulnak.
A vitorlavirág öntözése
Igyekezz nyirkos, de nem vizenyős talajt tartani vitorlavirágaid alatt. A vízben álló gyökerek hamar kirohadnak majd. A leggyakrabban a túlöntözés okozza a házilag nevelt vitorlavirágok halálát. Ajánlott heti egy alkalommal öntözni őket, télen pedig még ennél is ritkábban, ilyenkor ugyanis nem hoznak virágokat. Onnan lehet tudni, hogy vitorlavirágaid szomjasak, hogy leveleik elkezdenek lekonyulni. Ilyenkor ne habozz – ha a levelek túlságosan lehajolnak, az azt jelenti, hogy a növény túl sokáig volt veszélyesen száraz talajban, ami a gyökérrendszer károsodásához vezethet. Fontos: a csapvízben található klór nem tesz jót növényeidnek – lehetőség szerint szűrd le, vagy hagyd legalább 24 óráig állni a vizet, hogy eltűnjön belőle a klór. Ezzel még nincs vége, a következő oldalon folytatom!