Minden, amit tudni érdemes a Vénusz légycsapójáról

Kíméletlen húsevő - A Vénusz légycsapója gondozása, nevelése

Szélesi Ferenc
hirdetes
Vénusz légycsapója – Nevelése, gondozása

Vénusz légycsapójának ültetése

Legjobban tőzegben vagy szárított tőzegmohában érzi jól magát, ezekbe keverhetünk perlitet, vagy mészmentes homokot. Tápoldatozni ne tápoldatozzuk soha, mivel eredeti élőhelyén a tápanyagszegény talaj miatt fejlődött így a növény – a tápoldat használat szinte biztos, hogy elpusztítja. 

Vénusz légycsapójának gondozása, nevelése

Vénusz légycsapója nagyon szereti a sok napsütést, ha kellő fény éri, akkor a csapók szép pirossá válnak, ugyanakkor félárnyékban is szépen fejlődik. Nevelhetjük szobában, ablakpárkányon, de kiváló lehet számára magas páratartalmú környezetet biztosító terrárium vagy florárium is. Ezekben az esetekben biztosítani kell számára mesterséges fényt. A csapdák elöregednek és elhalnak néhány összezáródás után, ez teljesen természetes jelenség, helyettük új csapók jönnek létre. 

hirdetes

Vénusz légycsapójának vízigénye

Eredeti élőhelyén mocsaras területeken él, éppen ezért nyáron érdemes cseréppel együtt beleállítani 1-2 centiméter vízbe. Öntözésénél figyeljünk arra, hogy ne csapvizet használjunk, mivel számos oldott ásványi anyagot tartalmaz, amik nem tesznek jót a növénynek. Mindenképpen alkalmazzunk lágy vizet, tökéletes az esővíz, vagy a desztillált víz. Kedveli továbbá a magasabb páratartalmat, de, ha folyamatosan víz áll a cserepében, az is elegendő. 

Vénusz légycsapójának gondozása télen

A téli időszakban nyugalomba kerül a növény, ekkor lassul a fejlődése, levelei is visszapusztulnak valamelyest. A hidegebb időszakban biztosítsunk számára 5-10 Celsius fokot, és ügyeljünk arra, hogy talaja épphogy nyirkos legyen. Eredeti élőhelyén a téli időszakban sem esik tartósan a hőmérséklet fagypont alá, de alkalmanként képes átvészelni -8-10 Celsius fokban is. 

Nem szükséges etetni Vénusz légycsapóját

Tévhit, hogy etetnünk kell a növényt, mivel több mint valószínű, hogy megfogja magának a szükséges mennyiségű rovart. A növekedési időszakban segíthetünk neki egy kicsit egy-két zsákmány adásával, de csak megfelelő méretű és fajtájú rovarral vagy puhatestűvel etessük. A túl erős préda kirághatja magát, a túl kicsi pedig kimenekülhet.

Kitinpáncéllal rendelkező rovart ne adjunk neki, mert a kitint nem emészti meg, szobakörülmények között pedig nekünk kell ezeket a részeket eltávolítani, ami nehézkes feladat, mivel a csapó összecsukódhat közben. Ne adjunk a növénynek emberi fogyasztásra való húst vagy felvágottat, ugyanis a bennük található savak, só és adalékanyagok kipusztíthatják a növényt. 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

istálló

a haszonállatok elhelyezésére szolgáló mezőgazdasági épület, egyben munkahely az ott... Tovább

anyakanca tartása

a tenyészkancák tartásának két fő típusa a heverő ménesi kancatartás és a... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem