Vénusz légycsapójának ültetése
Legjobban tőzegben vagy szárított tőzegmohában érzi jól magát, ezekbe keverhetünk perlitet, vagy mészmentes homokot. Tápoldatozni ne tápoldatozzuk soha, mivel eredeti élőhelyén a tápanyagszegény talaj miatt fejlődött így a növény – a tápoldat használat szinte biztos, hogy elpusztítja.
Vénusz légycsapójának gondozása, nevelése
Vénusz légycsapója nagyon szereti a sok napsütést, ha kellő fény éri, akkor a csapók szép pirossá válnak, ugyanakkor félárnyékban is szépen fejlődik. Nevelhetjük szobában, ablakpárkányon, de kiváló lehet számára magas páratartalmú környezetet biztosító terrárium vagy florárium is. Ezekben az esetekben biztosítani kell számára mesterséges fényt. A csapdák elöregednek és elhalnak néhány összezáródás után, ez teljesen természetes jelenség, helyettük új csapók jönnek létre.
Vénusz légycsapójának vízigénye
Eredeti élőhelyén mocsaras területeken él, éppen ezért nyáron érdemes cseréppel együtt beleállítani 1-2 centiméter vízbe. Öntözésénél figyeljünk arra, hogy ne csapvizet használjunk, mivel számos oldott ásványi anyagot tartalmaz, amik nem tesznek jót a növénynek. Mindenképpen alkalmazzunk lágy vizet, tökéletes az esővíz, vagy a desztillált víz. Kedveli továbbá a magasabb páratartalmat, de, ha folyamatosan víz áll a cserepében, az is elegendő.
Vénusz légycsapójának gondozása télen
A téli időszakban nyugalomba kerül a növény, ekkor lassul a fejlődése, levelei is visszapusztulnak valamelyest. A hidegebb időszakban biztosítsunk számára 5-10 Celsius fokot, és ügyeljünk arra, hogy talaja épphogy nyirkos legyen. Eredeti élőhelyén a téli időszakban sem esik tartósan a hőmérséklet fagypont alá, de alkalmanként képes átvészelni -8-10 Celsius fokban is.
Nem szükséges etetni Vénusz légycsapóját
Tévhit, hogy etetnünk kell a növényt, mivel több mint valószínű, hogy megfogja magának a szükséges mennyiségű rovart. A növekedési időszakban segíthetünk neki egy kicsit egy-két zsákmány adásával, de csak megfelelő méretű és fajtájú rovarral vagy puhatestűvel etessük. A túl erős préda kirághatja magát, a túl kicsi pedig kimenekülhet.
Kitinpáncéllal rendelkező rovart ne adjunk neki, mert a kitint nem emészti meg, szobakörülmények között pedig nekünk kell ezeket a részeket eltávolítani, ami nehézkes feladat, mivel a csapó összecsukódhat közben. Ne adjunk a növénynek emberi fogyasztásra való húst vagy felvágottat, ugyanis a bennük található savak, só és adalékanyagok kipusztíthatják a növényt.