Mire jó egy ültetési napló? Átláthatod vele az egész éves kertészkedésedet többek között és még sok más előnye is van!

Legyen ez az egyik újévi fogadalmad: vezess ültetési naplót!

NA
hirdetes

Az új év mindig remek lehetőséget kínál arra, hogy új célokat tűzzünk ki és pozitív változásokat hozzunk az életünkbe. Egy kiváló kezdet lehet az, ha elhatározzuk, hogy jobban odafigyelünk a környezetünkre, és ebben az évben kicsit közelebb hozzuk magunkat a természet csodáihoz. Az egyik remek módja ennek az, ha belevágunk a kertészkedésbe, és elkezdünk ültetési naplót vezetni.

ültetési napló

Ültetési napló a kertészkedéshez

Egy ültetési napló segít rendszerezni gondolatainkat, nyomon követni a fejlődést és még sikeresebbé tenni a kertészkedést. Ahhoz, hogy a lehető legjobb eredményeket érjük el, kezdjük azzal, hogy átnézzük vetőmag készleteinket. A gazdaboltokban vagy az interneten könnyen beszerezhetjük a megfelelő magokat, de fontos odafigyelni arra, hogy frissek és jó minőségűek legyenek.

Ne hagyjuk figyelmen kívül az előző évekből megmaradt magokat sem, azonban ügyeljünk arra, hogy ne ültessük el az öreg, több éves magokat, mivel elveszíthetik csíraképességüket. Ehelyett érdemes ezeket a magokat csíráztatni, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy még mindig életképesek – ehhez egy nagyon jó ötletet kínál nekünk az agroinform.hu

hirdetes

Régi magok csíráztatása

Az egyszerű csíráztatáshoz egy lapostányért és szűrőpapír lesz elegendő. Nedvesítsük meg a szűrőpapírt, majd helyezzünk rá körülbelül 100 szem magot. Fedjük le az edényt alufóliával, és tegyük meleg helyre. Fontos, hogy a szűrőpapír mindig nedves maradjon, így biztosítva a megfelelő körülményeket a csírázásnak. Néhány nap elteltével a magok elkezdenek csírázni.

Vizsgáljuk meg a csírázott magokat, és ha azt tapasztaljuk, hogy azoknak csak kisebb része, 80% alatt, képes csírázni, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy inkább új magokat vásároljunk. A legtöbb vetőmag ma már csávázott, ami azt jelenti, hogy ellenállnak a leggyakoribb betegségeknek, és a csíraképességük is kiváló.

Miért érdemes ültetési naplót vezetni?

Az ültetési napló vezetése nem csak segít abban, hogy nyomon kövessük a vetőmagok fejlődését, de számos egyéb előnnyel is jár. Feljegyezhetjük a növények ültetési időpontját, az elvégzett gondozási munkákat, és még a különböző időjárási körülményeket is, ami hozzájárulhat a kertünk optimalizált kezeléséhez.
Legyen tehát az egyik újévi fogadalmad a kertészkedésre való odafigyelés, és vezess ültetési naplót! A friss zöldségek és virágok élvezete, valamint a kert gondozása nemcsak kellemes időtöltés, hanem hozzájárul a fenntartható életmód kialakításához is. Hajrá, kezdjük el most!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

paratuberkulózis (paratuberculosis)

szm., juh és kecske idült bélgyulladásban, csillapíthatatlan hasmenésben és fokozatos... Tovább

keményítőérték

egyenértékszám a takarmányok tápértékének kifejezésére. Azt mutatja, hogy valamely... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek