Szerencsére ez a növény olyan típus, ami rendkívül egyszerűen gondozható, ráadásul évelő dísznövény. Kedveli a napfényes és a félárnyékos helyeket is egyaránt, de fontos számára a tápanyagban gazdag talaj ahhoz, hogy igazán tömött virágzatot kapjunk. Ha még nincs a kertünkben geránium, tavasszal keresünk fel egy közeli kertészetet és vásároljunk néhány cserepes palántát belőle.
Az ültetését tekintve kora ősszel, vagy kora tavasszal érdemes nekiállni a fiatal növények telepítésének. Ha ajándékba kaptunk egy nagyobb adag gerániumot, vagy inkább geránium tövet, akkor érdemes szétválasztani a töveket és úgy elültetni. A töveket mindenképpen tápanyag dús morzsalékos talajba tegyük olyan módon, hogy legyenek egymástól 45-55 cm távolságra. Végül jó alaposan öntözzük be a talajt, és a hajtások megindulásáig gondoskodjunk az állandó vízutánpótlásról.
Ősszel, ha már csodaszép virágaink elvirágoztak érdemes kézzel begyűjteni a magokat, hogy tavasszal cserépben előnevelhessük azokat. A virágzás végén ne felejtsük el visszavágni a növényeket, hogy jövőre is legalább ennyire sikeres legyen a virágzás.
Néhány kedvelt fajtája
Nagyvirágú geránium
Kék színű virágával májustól egészen júliusig csodálhatjuk kertünkben ezt a magasra (30-60 centiméter) megnövő virágot.
Pompás geránium
Ez egy igazán magasra, akár 40-60 centiméterre is megnövő, erőteljes felépítésű növény. Nagy kékeslila virágai júniustól július végig nyílnak, így a nyár közepén igazán pompázatos virágszőnyegünk lehet.
Örmény geránium
Hihetetlenül magas, szinte a legmagasabb a családban, hiszen akár 80-100 centiméter magasra is megnőhet. Kárminvörös, különlegesen szép virágai a nyár közepén nyílnak majd.
Piros geránium
Neve ellenére virágai feltűnően élénk rózsaszín és lilás színűek. A virágok a nyár közepétől egészen augusztus végéig virágoznak, és 30-40 centiméter magasra nőnek.
Illatos geránium
Fehéres rózsaszínes virágaival, melyek 20-30 centiméteresre nőnek májustól egészen július közepéig díszítik majd kertedet.