Ha te is azok táborát erősíted, akiket jóérzéssel tölt el a sziklakert látványa, és szeretnél egy ilyen bájos kis kertet létrehozni, mutatok újabb öt olyan növényt, mellyel bátran beültetheted a sziklakertedet! Ezek nem csak kellemes látványt nyújtanak, de ráadásul az ilyesfajta, kissé szikes környezetben érzik magukat a legjobban!
Kúszó lángvirág
A kúszó lángvirágot ismerik még árlevelű lángvirágnak is. Ez az alacsony termetű évelő növény Észak-Amerikában őshonos, és mivel párnát alkotó, terjedő tövű növény, épp ideális ahhoz, hogy kiültethesd a sziklakertedbe. Apró virágai gyakorlatilag az egész növényt beborítják a tavasz második felében, és lila, rózsaszín, valamint fehér színekben pompáznak. Ültetheted napos, világos, de akár félárnyékos helyre is, mindegyiknél jól érzi magát.
Varjúháj
A varjúháj egy növénynemzetség, melynek több, mint 500 alfaja van, és Ausztráliás, valamint az Antarktiszt leszámítva a világ minden pontján megtalálható. Ez egy roppant szívós, változatos külsővel rendelkező pozsgás növényfaj. Mivel a számos alfaj különböző formát ölt, akár többfélét is összeválogathatsz a sziklakertedbe, mégis változatos látványt fog nyújtani. Vannak alacsonyabb és vannak középmagas fajok is, a virágaik általában bogernyőben nyílnak.
Szürke cipruska
A szürke cipruskát nevezik még hamvas cipruskának is, ez egy félörökzöld, évelő cserje, elsősorban a mediterrán vidékeken őshonos. Termete közepes, és bokrosan nő, levelei szürkészöldek, virágai pedig élénsárgák és gombszerűek. Egész nyáron gyönyörködhetsz ezekben a kicsit a pitypang virágára emlékeztető vidám kis fejecskékben. Meglehetősen igénytelen növény, nagy a fényigénye és a lazább talaj kedveli, így tökéletesen belepasszol a sziklakert nyújtotta viszonyokba.
Deres csenkesz
Ez egy díszfű fajta, mely alacsony termettel és jó tulajdonságokkal rendelkezik, ráadásul roppant mutatós. Fűszál szerű levelei kékes árnyalatúak és összességében félgömb formát alkotnak, a tavasz végén és a nyár elején virágokat is bont. Nem csak jól fest a sziklakertbe, de kimondottan szereti is az ottani körülményeket.
Törpe boróka
A törpe boróka magassága nagyjából fél méter, és ugyanilyen szélességgel is rendelkezik a kifejlődött, terülő ágrendszerrel rendelkező és jellemzően lassú növekedésű növény, eredetileg a Himalájában őshonos. Koronája tömött, kezdetben gömb alakú, de ahogy egyre nő, egyre szabálytalanabb lesz a formája is. Ennek az örökzöldnek az ezüstös, szúrós levelei télen lilákká változnak. Alapvetően a napos, világos helyeket kedveli, a nyári időszakban pedig viszonylag sűrűn kell locsolni.