Sokaknak gondot okoz az élelmiszerek tárolása, éppen ezért nagyon sok mindent ki kell, hogy dobjanak, mert megromlanak. Most 15 olyan módszert mutatunk, melyek segítenek abban, hogy tovább tárolhassuk ezeket a termékeket.
Lapozd végig a képeket és tudd meg, hogyan tárolhatod tovább az élelmiszereket
Tároljuk az almákat burgonyával együtt, az alma ugyanis nem engedi csírázni a krumplit.
Helyezzünk műanyag koronát a banán végére, így 3-5 nappal tovább tudjuk tárolni a banánt a szokásosnál. Különösen hasznos,ha naponta csak 1-1 banánt eszünk.
Ez az ecetes megoldás tökéletes lehet.
Oldat készítése: egy rész ecet, fehér-, vagy almabor, tíz rész vízhez.
Keverjük össze benne a málnát vagy az epret, ezután öblítsük le és helyezzük a hűtőbe. Fogyasztásnál nem fogjuk érezni az ecet ízét, de az eper például majdnem egy hétig megőrzi a minőségét, penész nélkül.
A diót, ha nem használjuk fel azonnal, akkor tároljuk a fagyasztóban. Amikor kell, akkor csak kivesszük és azonnal adhatjuk hozzá süteményekhez.
Akár 8 hónappal is meghosszabbíthatjuk a hagymák életét.
Tegyük a hagymát harisnyába, majd kössünk csomókat köztük, ezután akasszuk fel valahová. Még dísznek is jó :)
A fűszernövényeket tároljuk fagyasztóban, de ne csak egy zacskóban. A jégkockák nagyon hasznosak lehetnek főzésnél, ezért egy jégkockatartóba helyezzük a növényeket és úgy rakjuk be a fagyasztóba.
A legjobban a következő növényeknél működik: rozmaring, zsálya, kakukkfű, oregánó, kapor, bazsalikom, menta.
A legjobb módszer, ha a gombát nem műanyag, hanem papírzacskóban tároljuk. A műanyag zacskóban nedvességet termel, ezért elkezd penészedni, a papírzacskóban viszont nem.
Takarjuk le a gyógynövényeket műanyag fóliával, rögzítsük rajta a fóliát gumival, majd rakjuk be a hűtőszekrénybe. Ez a legjobb módja annak, hogy a gyógynövények hosszan frissek legyenek.
Tároljuk a gyömbért fagyasztóban, vágjuk előbb szeletekre és úgy helyezzük be a fagyasztóba.
A hagymákat ne tároljuk egy helyen burgonyával, így nem rontják el egymást és a hagyma megőrzi a minőségét 2-3 hónapig is akár, száraz, hűvös helyen.
Hasznosítsuk a műanyag flakonokat, helyezzük műanyag zacskóba a tárolásra szánt élelmiszert, a kupak segítségével pedig zárjuk le légmentesen.
Semmiképpen ne tároljuk a paradicsomot műanyag zacskóban, mert ha így teszünk, gyorsabban érik. A még nem teljesen érett paradicsomot papírzacskóban vagy kartondobozban hűvös helyen tároljuk, a teljesen érettet pedig szobahőmérsékleten, szárral felfelé.
Tekerjük a sajtra a sajtpapírt vagy zsírpapírt, ne tároljuk műanyagban. Tartsuk a legmelebb részén a hűtőnek.
Nem árt sűrűn takarítani a hűtőnket. Ha valami megromlik a hűtőben, akkor nagy adag penész marad utána, ezért fertőtlenítsünk mindig.
A zöldhagymát tárolhatjuk műanyag flakonban. Tárolás előtt bizonyosodjuk meg arról, hogy a flakon teljesen száraz-e.