3. Csíráztató
Mivel a tojáshéj gyorsan lebomlik, tökéletes csíráztató edény válhat belőle. Amikor feltörnénk a tojást, inkább csak lyukasszuk ki a csúcsos végét, majd forrásban levő vízzel öblítsük ki és a másik végébe szúrjunk egy kisebb lyukat. Vissza is tehetjük ezután őket a dobozba, majd megtölthetjük földdel és a magokkal. Amikor a növénykék kinövik a „cserepüket”, át lehet őket tenni egy nagyobb cserépbe, vagy ki is ültethetjük őket.
4. Madáreledel
A tojóknak a tojásrakási és az azt követő időszakban sok kalciumra van szükségük. Fertőtlenítsük a tojáshéjat úgy, hogy 120°C-on tíz percig sütjük őket, így szárazak lesznek, de nem lesz barna a belsejük. Morzsoljuk össze, majd tavasszal és nyáron szórjuk ki az udvarra. Belekeverhetjük a madármagok közé, vagy akármilyen tápkeverékbe, amit a madáretetőkbe tennénk. A hálás madarak cserébe segítenek megóvni a kertünket a különböző kártevő rovaroktól.
5. Őzek távoltartására
Ha az őzek gyakran látogatják kertünket éjszakánként néhány finom falat reményében, akkor szórjunk el néhány tojáshéjat a kedvenc eledeleik körül. Az őzek ki nem állhatják az albumin szagát és messze elkerülik az olyan területeket, aminek nyers tojás szaga van. Ezzel a módszerrel érdemes vigyázni, mert ez a szag bizonyos kártevőket is magához vonzhat.
6. Dekoráció
Az apróra őrült tojáshéjak egész jó díszítőelemek lehetnek. Ha sok tojás fogy otthon rendszeresen, akkor egy idő után biztos elegendő héj gyűlik össze néhány kreatívabb ötlet megvalósításához. Fontos, hogy alaposan forraljuk át a tojáshéjakat (még akkor is, ha már korábban ezt megtettük egyszer a főzés során), majd őröljünk port belőlük és helyezzük azt egy nagy üvegedénybe, hogy később felhasználhassuk.
A tojáshéj-por remekül mutat egy üveg edényben, de szükség esetén felhasználható a kertben is, hiszen a növényeknek szükségük lehet a kalciumra, és ne feledkezzünk meg a kártevők távoltartásáról sem.