4. Ültess megfontoltan
Nem mindegy, hogy hová kerül téli kerted. Az épületek déli oldalán, vagy kerítések mellett elfekvő kertek például általában ideálisabbak az érzékeny növények számára, mert itt védve vannak a széltől.
5. Használj szalmatakarót a fagy beállta előtt
Ha szeretnéd valamivel kitolni a téli szezont, akkor takard le növényeidet egy vastag szalmaréteggel, zsákvászonnal, vagy más meleg talajtakaróval. Tény, hogy ez a módszer nem tartja majd életben a növényeket a keményebb fagyok idején, de az enyhébb hideghullámokat átvészelhetik alattuk. Ezt a réteget az ősz vége felé, vagy az első várt fagy előtt nem sokkal is lefektetheted, de ne várd, hogy mindentől megvédi majd a növényeket.
Egy másik opció hagyni, hogy magas gaz nője be ágyásaidat. Ez persze nem a legideálisabb megoldás, de egy vastag gazréteg meglepően jó szigetelést nyújt a talajnak a téli hideg ellen.
6. Tudd, hogy mikortól érdemes szüretelni
Ha nem biztosítasz konkrét védelmet növényeid számára (pl. egy üvegházban), akkor oda kell figyelned rá, hogy ne túl későn kezdj hozzá a szüreteléshez, mert a hideg könnyedén tönkreteheti a terméseket. Ha növényeid levelein a fagy jeleit véled felfedezni reggelente, ideje szüretelni. Végezd el a megfelelő szüretelési lépéseket minden növényeden és tárold őket megfelelően (általában hűvös, sötét, száraz helyen), amíg fel nem használod őket.
7. Próbáld ki az emelt ágyásokat
Az emelt ágyások lehetővé teszik, hogy kedvedre állíthasd össze a termőközeg összetételét, és hogy pontosan szabályozd annak nedvességtartalmát. Ahogy az idő egyre hűvösebbé válik, általában több nedvesség marad meg a talajban, ezért óvatosan kell bánni a locsolással, hiszen ilyenkor könnyebben túlöntözheted növényeidet.