Ebben a hideg, zord időben a kertünkben nem szoktunk túl sokat ücsörögni, hisz egyrészt tíz perc kintlét után már nagyon tudunk fázni, másrészt, nem a legotthonosabb látvány télen a kertünk. Viszont a fényekkel, tűzrakással a kint töltött időt kellemesebbé tudjuk varázsolni, főleg, ha már nem bírunk bent lenni a négyfal között.
Az óvintézkedés mindig fontos
Kertünk méretétől függ, hogy milyen jellegű fényeket alkalmazhatunk a kellemes hangulat megteremtéséhez. Természetesen, ha bármilyen tűzzel kapcsolatos eszközre esik a választásunk, elengedhetetlenek az óvintézkedések. Sosem szabad felügyelet nélkül hagyni a tüzet, ne rakjuk gyúlékony tárgyak közelébe, gyermekektől és állatoktól is tartsuk távol, illetve legyen mindig a közelben víz, az esetleges gyors eloltáshoz.
Ha csak erkélyünk vagy teraszunk van, a gyertya akkor is jó választás
Erkély vagy terasz esetében nyilván a lehetőségeink végesek, de a gyertyák és teamécsesek így is tudják fokozni a hangulatot. A rúd-és tömbgyertyák egy szép gyertyatartóban is nagyon jól tudnak kinézni, illetve ne feledkezzünk meg a viharlámpákról és lámpásokról, amiket fel is akaszthatunk, vagy a kinti kis asztalt is díszíthetjük vele.
A kerti fáklyák mágikus hangulata
A kertünkbe választhatunk nyugodtan kerti fáklyákat, amik szintén szuper, már-már mágikus hangulatot tudnak teremteni. Sokféle anyag közül válaszhatunk a fáklyák terén: bambuszból, acélból, üvegből, rézből, de akár fából is készülhetnek. Csodásan mutatnak, de vigyázzunk, nehogy elborítsa őket a szél, legyenek a földben stabilan.
Egy hideg téli este ropogó tűz társaságában
Ha a tűzrakásra esik a választásunk, a legfontosabb, hogy biztonságos helyen rakjuk a tüzet. A legjobb választás erre egy tűzkosár vagy tűzrakó tál. Érdemesebb a tűzkosarat választani, ha kevesebb helyünk áll rendelkezésre, de a tűz élményét nem akarjuk elengedni. A tűzrakó tál akkor ideális, ha igazi tábortűz hangulatot szeretnénk elérni, esetleg baráti társasággal vagyunk kint a kertben, akkor mindenképpen azt válasszuk.
Milyen a tökéletes tábortűz – így csináld
Két féle módszer van, ami tökéletesen be tud válni.
Klasszikus piramis forma:
- Néhány begyújtót gyűjts össze, és rakd a tűzrakóhely közepébe, ezt pedig rakd körbe gallyakkal, forgáccsal.
- Ezek fölé mehet a piramisépítés, kicsit vastagabb puhafaágakból.
- A piramist belülről kell meggyújtani, ez pedig át fog terjedni a puhafára.
- Ha már a tűz meggyulladt, mehetnek a tűzbe egymás után vastagabb puha- és keméynfa hasábok.
Lépcsős piramis:
- A tűzrakóhely közepébe helyez egymástól pár cm távolságra kettő darab puhafahasábot.
- Ezekre merőlegesen helyezz fel egy második sort, ugyanúgy kettő darab fával, mintha rácsot akarnál csinálni.
- Mehetnek erre az újabb rétegek, egyre kisebb fákból, piramis alakban.
- A rakás tetejére rakd a begyújtót.
- Gyűjtsd meg a gyújtóst, és mehet később rá több fa, a lényeg, hogy a tűz kapjon mindig elegendő levegőt.