Természetes ellenszer a betegségek elleni védekezésben. Mutatunk egy természetes permetszert, amit bátran alkalmazhatsz.

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

KZs
hirdetes
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Permetezés tejjel és jóddal

Mítosz vagy valóság a tejes, jódos permetezés?

A tejes, jódos permetezés valóban rendelkezik némi tudományos alappal és gyakorlati haszonnal, különösen az olyan gombás betegségek esetén, mint a lisztharmat. Azonban nem szabad csodaszert várni tőle. Érdemes kombinálni más, bevált kertészeti módszerekkel és figyelembe venni a növények specifikus igényeit és a helyi körülményeket.

Milyen növényeknél vagy növénytípusoknál jellemző a tejes jódos permetezés?


A tejes, jódos permetezés leginkább a gombás betegségek elleni védekezésben hatékony, ezért azokra a növényekre szokták alkalmazni leginkább, amelyek hajlamosak ezekre a fertőzésekre.

hirdetes
  • paradicsom
  • uborka
  • tök és cukkinifélék
  • szőlő
  • eper
  • rózsa
  • gerbera vagy más virágok
  • Bazsalikom
  • Menta
  • Borsó és bab

Hogyan alkalmazzuk a permetezést?


Az előkészítéshez keverjünk 1 rész tejet 9 rész vízzel, majd adjunk hozzá néhány csepp jódot (kb. 1-2 csepp literenként). Permetezzük a keveréket egyenletesen a növények leveleire, szárára és a talajra körülöttük. Hetente egyszer vagy kétszer alkalmazzuk, különösen nedves időszakokban vagy amikor a gombás fertőzések kockázata magas. A legjobb, ha reggel vagy késő délután permetezünk, hogy elkerüljük a napfény által okozott gyors kiszáradást és a levelek megperzselését.

hirdetes

A tejes, jódos permetezés egy érdekes és hasznos kiegészítője lehet a kertészeti gyakorlatoknak, különösen azoknak, akik a természetes megoldásokat részesítik előnyben. Fontos azonban reálisan értékelni a módszer hatékonyságát és tudatosan alkalmazni azt a kívánt eredmények elérése érdekében.

A kertészkedésben nincsenek mindenre megoldást nyújtó csodaszerek, de a tudatos és kombinált módszerek alkalmazásával sokat tehetünk növényeink egészségéért és szépségéért.
 

A tejes, jódos permetezés előnyei


Előnyei közé tartozik a tejes, jódos permetezésnek, hogy ez egy természetes módszer, amely nem terheli a környezetet vegyszerekkel. Illetve, a tej és a jód könnyen beszerezhető, és viszonylag olcsó megoldás. Egyes kutatások és gyakorlati tapasztalatok szerint a tejes permetezés valóban segíthet a növényi betegségek, például a lisztharmat elleni védekezésben.


A tejes, jódos permetezés hátrányai


Hátrányai között szerepel, hogy nem minden növényi betegség és kártevő ellen hatásos. Például a tej és jód nem biztos, hogy megoldást jelent a bakteriális fertőzések vagy bizonyos rovarok ellen. Továbbá, a tejjel történő permetezés során kellemetlen szag alakulhat ki, különösen, ha a permetezett növények nedvesek maradnak. Sajnos, a tejes permetezést gyakrabban kell alkalmazni, mint a hagyományos vegyi permetezéseket, hogy eredményes maradjon.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magzat felpuffadása (magzati emfizema)

az elhalt és —>méhben rekedt ->magzatban alakul ki, ha rothasztó baktériumokkal... Tovább

Tapolcai Körzeti Földhivatal

Földhivatal Nyitvatartás: Hétfõ 8-15 óráig Kedd 8-9 óráig (ügyiratok leadása) Szerda... Tovább

Tovább a lexikonra
Növényvédelem