3. Lenyírt fű
Itt a fűnyírás időszaka, és a lenyírt füvet, jobb, ha nem dobod a kukába! Használd talajtakaróként, hiszen teli van ásványi anyagokkal, ezzel pedig a talajt és az élővilágot is támogathatjuk az egészséges fejlődésben. A szalmához és a szénához hasonlóan a fűnyesedék is segít megőrizni a talaj nedvességtartalmát, ráadásul a levágott fű nagyszerű szénforrás a talaj számára.
4. Faforgács
A faforgács is alkalmas talajtakaró kialakítására, ugyanis csökkentjük vele a talajeróziót és növeljük a vízmegtartó képességet.
5. Konyhai maradékok
A konyhában sokféle hulladékot összegyűjthetünk egy-egy főzés alkalmával, így a konyha egy igazi aranybánya, ha talajjavításról van szó. Gondolj itt a banánhéjra, a tojáshéjra, az elhasznált tealevelekre, valamint a főzés során keletkezett zöldség és gyümölcsmaradékok. Ezeket szórhatjuk egyből a kiültetéskor a kiásott lyukba, de akar a föld tetejére is szórhatjuk, ugyanis szép lassan majd lebomlanak és különböző tápanyagokkal látják el a talajt és a növényeket.
6. Kávézacc
A kávézacc is sok mindenre alkalmas, így semmiképp ne dobd a kukába! Keverd inkább a talajba vagy keverjük össze a komposzttal, ugyanis a talaj szerkezetét is javíthatja és segít távoltartani a kártevőket is, azonban ne használjuk túl nagy mennyiségben, mert megváltoztathatja a talaj kémhatását.