Így turbózd fel a talaj minőségét fillérekből! – Trükkök a kertészektől

Így turbózd fel a talaj minőségét fillérekből! – Trükkök a kertészektől

ZH
hirdetes
talajművelés

3.    Lenyírt fű


Itt a fűnyírás időszaka, és a lenyírt füvet, jobb, ha nem dobod a kukába! Használd talajtakaróként, hiszen teli van ásványi anyagokkal, ezzel pedig a talajt és az élővilágot is támogathatjuk az egészséges fejlődésben. A szalmához és a szénához hasonlóan a fűnyesedék is segít megőrizni a talaj nedvességtartalmát, ráadásul a levágott fű nagyszerű szénforrás a talaj számára.

4.    Faforgács


A faforgács is alkalmas talajtakaró kialakítására, ugyanis csökkentjük vele a talajeróziót és növeljük a vízmegtartó képességet.

hirdetes

5.    Konyhai maradékok


A konyhában sokféle hulladékot összegyűjthetünk egy-egy főzés alkalmával, így a konyha egy igazi aranybánya, ha talajjavításról van szó. Gondolj itt a banánhéjra, a tojáshéjra, az elhasznált tealevelekre, valamint a főzés során keletkezett zöldség és gyümölcsmaradékok. Ezeket szórhatjuk egyből a kiültetéskor a kiásott lyukba, de akar a föld tetejére is szórhatjuk, ugyanis szép lassan majd lebomlanak és különböző tápanyagokkal látják el a talajt és a növényeket.

6.    Kávézacc


A kávézacc is sok mindenre alkalmas, így semmiképp ne dobd a kukába! Keverd inkább a talajba vagy keverjük össze a komposzttal, ugyanis a talaj szerkezetét is javíthatja és segít távoltartani a kártevőket is, azonban ne használjuk túl nagy mennyiségben, mert megváltoztathatja a talaj kémhatását.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-09-23

Október elején készüljünk elő a faültetéshez Bálint gazda örökzöld tanácsaival

Készülj fel te is az őszi faültetésre Bálint gazda és saját tapasztalataim alapján! Tippek a tökéletes talaj-előkészítéshez és a sikeres kertészkedéshez.

2024-09-23

Ezeket tedd meg idén ősszel a jövő nyári paradicsom termésedért

A bőséges paradicsomtermés titka már ősszel elkezdődik! Fedezd fel, milyen teendőkkel biztosíthatod a jövő nyári sikeres és zamatos paradicsomszüretet.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

lórdózis (lordosis)

a gerincoszlop lefelé (ventrálisan) irányuló elgörbülése. Tovább

Rovarölo Force 1,5 G

Piretroid tipusú rovarölő talafertőtlenítő granulátum.Hatóanyag: 15 g/kg... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert kert Kertészet Növénytermesztés Talajművelés