2. Ültetés előtti hőmérséklet ellenőrzés
Az egyik legfontosabb dolog, amit tehetünk ültetés előtt, ha ellenőrizzük a talaj hőmérsékletét, hogy elkerüljük a növények megbetegedését és a növekedési problémákat. Ugyanis a levegő hiába melegedett már fel odakint, az nem jelenti, hogy már a föld is felmelegedett, az is előfordulhet, hogy még fagyos. Ennek megállapítására használhatunk hőmérőt, de egy másik módszer is van a hőmérséklet ellenőrzésére. Ássunk egy gödröt a földbe, és ha már körülbelül 6 gilisztával találkozunk közben, az az egészséges és jó hőmérsékletű talajt jelenti és megkezdhetjük az ültetést.
Talajjavítás fillérekből
Miután a talajjavítás előtti munkálatokkal végeztünk és megismertük a termőföld aktuális állapotát és a pH-értékeket is rendbe raktuk, meg is kezdhetjük a termőföld javítását.
1. Trágyázás
Az egyik legjobb és legismertebb módszer a talajjavításra a trágyázás, ugyanis hasznos tápanyagokat biztosíthatunk a növényeinknek, ha trágyát keverünk a termőföldjükbe. A szén, a nitrogén és a foszfor, mind-mind fontos a növények növekedéséhez és fontos a talajbaktériumok jelenlétét is elősegítenünk, hogy támogassuk a növekedést. Használhatunk szerves trágyát, ami lehet kecskétől, juhtól, nyúltól, csirkétől vagy akár lótól is, csupán csak össze kell kevernünk az ültetőközeggel. A trágyázással a vízmegtartó képességet is növelhetjük, valamint a talajerózió kialakulását is megakadályozhatjuk.
2. Szénázás – szalmázás
Mindkettő kiváló lehet fejtrágyázáskor, hiszen szerves anyagokkal táplálják a talajt és a gyomokat is elnyomják. Emellett segít a talaj hőmérsékletének megőrzésében és a megfelelő kialakításában, valamint a nedvességtartalmának fenntartásában is. A szalmával és a szénával is olyan mikroklímát teremthetünk a növények számára, ami egyfajta szerves takarót képez a talajon, amivel a túl sok naptól és az erős széltől is megvédhetjük azt.
Vannak még olcsó megoldások a talajjavítására! Kattints!