Hogyan lehet elkerülni azt, hogy sterilizálni kelljen a kerti talajt?
Érdemes odafigyelni a megfelelő vetésforgó alkalmazására. A növények forgatásával megelőzheted, hogy a kártevők elkényelmesedjenek kerted egy-egy területén, és hogy bizonyos növények betegségei a jövő évi ültetést is megfertőzzék. Figyelj oda a talaj karbantartására – például teszteld a talajt, mielőtt sterilizálnád, ügyelj az állag javítására, és biztosíts megfelelő tápanyag-utánpótlást növényeidnek komposzt hozzáadásával. igyekezz minél kevesebbet „zaklatni” a talajt!
Gyomtalaníts rendszeresen. Ha a gyomok komoly problémát jelentenek kertedben, akkor a sterilizálás helyett válaszd inkább azok felásását és eltávolítását. Ügyelj a felszerelésed sterilizálására is. A fertőtlenítés nagyon fontos, mert a kezelt növényekről különféle kórokozók maradhatnak a szerszámokon, amelyeket aztán könnyedén szétterjeszthetsz a kertben. A szerszámok fertőtlenítését vízben oldott fehérítőszerrel végezheted el. Ezt tedd meg minden termőidőszak elején, és metszések után (illetve miután beteg növényeken használod őket).
Mikor sterilizáld a talajt?
A talaj sterilizálása remek megoldás lehet olyan kertészek számára, akik nagyobb területeket szeretnének lekezelni. A házi kertészeknek a szolarizáció jelenthet megoldást, ha a fertőzések és kártevők évről évre visszatérnek a kertbe. Azonban miután egyszer sikeresen sterilizáltad a talajt kertedben, inkább próbáld a fenti tippekkel elkerülni, hogy erre újra szükség legyen, és tedd minden évben egyre egészségesebbé, gazdagabbá kerted talaját.
Ha teljesen új kerthelységet készítesz elő első használatra, akkor a sterilizálás segíthet, hogy teljesen tiszta lappal indulj. Sterilizálni akkor is ajánlott, ha a kerti talaj felhasználásával szeretnél növénytartóban termeszteni. Reméljük, hogy cikkünk elnyerte tetszéseteket, ha így van, mutassátok meg ismerőseiteknek is nyugodtan!