Az első években vágd vissza a szőlőket 2-3 rügyig, majd válassz néhány erős vesszőt és távolítsd el a többit. Ne felejtsd el a meghagyott vesszőket hozzáerősíteni valamilyen támasztékhoz A második évben metszd vissza az összes vesszőt, de mindegyiken hagyj meg néhány rügyet.
Amikor a virágcsomók megjelennek, azonnal távolítsd el őket. Hacsak nem rossz minőségű a talaj kertedben, az első évben ne használj trágyát. A második évben már használhatsz egy keveset. Érdemes talajtakarót is alkalmazni, hogy egyenletes szinten tartsd a nedvességet a talajban. A madarakat madárháló segítségével tarthatod távol szőlőidtől. A szőlőket leggyakrabban levéltetvek, japán cserebogarak, lisztharmat és a feketerothadás támadhatják meg.
Szőlőtermesztés – Szüretelés és tárolás
Ha a szőlők nem érnek rendesen, akkor vágj vissza egy keveset a levélzetükből, hogy több napfény érje őket. A szőlők nem érnek tovább, miután leszüretelték őket. A legegyszerűbben úgy állapíthatod meg, hogy elég érettek-e már, hogy megkóstolsz néhányat a fürtről. Általában nyár végére vagy ősz elejére várható az érés. A szőlők érettségéről színük, ízük, és nedvességtartalmuk is árulkodik. Az érett szőlők szorosan ragaszkodnak a szárukhoz.
Érdemes több fürtből is mintát venni – az ideális íz általában az édes és a savanyú között van (ez persze a fajtától is függ). Egy pincében nagyjából 6 hétig tárolhatók, de mivel képesek átvenni más gyümölcsök és zöldségek illatát, így mindenképpen elkülönítve tartsd őket. A tárolásukhoz használhatsz például száraz, tiszta szalmával vagy fűrészporral kibélelt kartondobozokat. A tárolás során gyakran ellenőrizd a dobozokat, nem-e kezdett el megromlani tartalmuk. Remélem, hogy tanácsainkkal sokat segítettünk abban, hogy ti is sikeresen termesszetek szőlőt, vágjatok bele minél hamarabb, biztos vagyok abban, hogy nem fogjátok megbánni!