Jön a tavasz, és remélhetőleg a meleg napok is, így itt az ideje törni a fejünket a kiültetési stratégián. Van egy két dolog, amire figyelni kell a kivitel kapcsán, és nem feltétlenül csak az, hogy biztosan elmúlik-e a fagy. A kiültetés eredményeként minden évben szobanövények ezrei pusztulnak el a túl sok napfénytől. Mire kell figyelned, hogy veled ez véletlenül se forduljon elő? Mutatjuk a kiültetés szabályait!
Mire figyelj a szobanövények kiültetésénél?
Ha egy szobanövényt egy viszonylag sötét otthonból nagyon ragyogó napsütésbe viszünk, az súlyos levélégést okoz. A fényes nap kifehéríti a levél klorofillt, és a levelek túlmelegedését okozza. Egy óra intenzív fény olyan levélkárosodást okozhat, amely után hónapokig tart, amíg a növény felépül, és új leveleket növeszt. Ezt te sem szeretnéd?
Kiültetéskor tedd árnyékba a szobanövényeket!
A szobanövények kihelyezésének legjobb módja, ha kivisszük őket a szabadba, és egy nagy fa vagy bokor árnyékába helyezzük őket. A legtöbb esetben egész nyáron árnyékban maradhatnak, és nagyon szépen éldegélnek. A napfényt kedvelő növényeket fokozatosan világosabb fénybe lehet vinni. De még egyszer: a kulcs a fokozatosság. Ne feledd, hogy a legintenzívebb nyári fényviszonyok délelőtt 10 és 15 óra között vannak. Korlátozd a szobanövények napközbeni megvilágítását, hogy jobban alkalmazkodjanak a szabadba.
A verandák és teraszok tökéletes helyek lehetnek a szobanövények számára
A tavaszi, nyári hónapokban szobanövényeket helyezzük el a verandákon és a teraszokon, ezek nemcsak tökéletes körülményeket adnak, hanem csodaszép lesz az összhatás is. Ezek a területek általában erős fényt biztosítanak, de ügyelj arra, hogy a növényeket ne tegye ki közvetlen napfénynek. A növényeknek idő kell, még alkalmazkodnak a körülményekhez: ahogy a növények alkalmazkodnak egy új helyhez, leveleik sárgává vagy világoszölddé válhatnak. . Amint alkalmazkodnak új otthonukhoz, a levelek normál sötét-középzöld színükre térnek vissza, és visszatérnek normál állapotba. Miután a szobanövényeknek volt idejük hozzászokni az erős fényhez a megfelelő táplálékról, trágyázásról is gondoskodni kell. Minden esetben tartsd be az ajánlott mennyiséget!
Locsolási útmutató a szobanövények kiültetéséhez
Ilyenkor több vízre lehet, szükség- ezért figyelj oda az igényekre, és öntözd olyan gyakran, amilyen gyakran csak szükségét látod! A legtöbb cserepes növény akkor működik a legjobban, ha a talajt hagyjuk meglehetősen kiszáradni öntözés előtt. Ha vízre van szükség, annyit adjuk hozzá, amíg a víz ki nem folyik a tartály alján lévő lefolyónyíláson. Forró nyári napokon néhány naponta kell öntözni a növényeket. Ne feledd, hogy a beltéri növények növekedésének legfontosabb tényezője a megfelelő fény, a műtrágya és a csökkentett mennyiségű víz.