Mikor lehet kivinni a szobanövényeket? A szobanövények kiültetése tavasszal- ezekre figyelj

Hamarosan kivihetjük a szobanövényeket- mikor és hogyan érdemes?

VN
hirdetes

Jön a tavasz, és remélhetőleg a meleg napok is, így itt az ideje törni a fejünket a kiültetési stratégián. Van egy két dolog, amire figyelni kell a kivitel kapcsán, és nem feltétlenül csak az, hogy biztosan elmúlik-e a fagy. A kiültetés eredményeként minden évben szobanövények ezrei pusztulnak el a túl sok napfénytől. Mire kell figyelned, hogy veled ez véletlenül se forduljon elő? Mutatjuk a kiültetés szabályait!

Szobanövények kiültetése tavasszal

Mire figyelj a szobanövények kiültetésénél?

Ha egy szobanövényt egy viszonylag sötét otthonból nagyon ragyogó napsütésbe viszünk, az súlyos levélégést okoz. A fényes nap kifehéríti a levél klorofillt, és a levelek túlmelegedését okozza. Egy óra intenzív fény olyan levélkárosodást okozhat, amely után hónapokig tart, amíg a növény felépül, és új leveleket növeszt. Ezt te sem szeretnéd? 

Kiültetéskor tedd árnyékba a szobanövényeket!

A szobanövények kihelyezésének legjobb módja, ha kivisszük őket a szabadba, és egy nagy fa vagy bokor árnyékába helyezzük őket. A legtöbb esetben egész nyáron árnyékban maradhatnak, és nagyon szépen éldegélnek. A napfényt kedvelő növényeket fokozatosan világosabb fénybe lehet vinni. De még egyszer: a kulcs a fokozatosság. Ne feledd, hogy a legintenzívebb nyári fényviszonyok délelőtt 10 és 15 óra között vannak. Korlátozd a szobanövények napközbeni megvilágítását, hogy jobban alkalmazkodjanak a szabadba.

hirdetes

A verandák és teraszok tökéletes helyek lehetnek a szobanövények számára

A tavaszi, nyári hónapokban szobanövényeket helyezzük el a verandákon és a teraszokon, ezek nemcsak tökéletes körülményeket adnak, hanem csodaszép lesz az összhatás is. Ezek a területek általában erős fényt biztosítanak, de ügyelj arra, hogy a növényeket ne tegye ki közvetlen napfénynek. A növényeknek idő kell, még alkalmazkodnak a körülményekhez: ahogy a növények alkalmazkodnak egy új helyhez, leveleik sárgává vagy világoszölddé válhatnak. . Amint alkalmazkodnak új otthonukhoz, a levelek normál sötét-középzöld színükre térnek vissza, és visszatérnek normál állapotba. Miután a szobanövényeknek volt idejük hozzászokni az erős fényhez a megfelelő táplálékról, trágyázásról is gondoskodni kell. Minden esetben tartsd be az ajánlott mennyiséget! 

Locsolási útmutató a szobanövények kiültetéséhez

Ilyenkor több vízre lehet, szükség- ezért figyelj oda az igényekre, és öntözd olyan gyakran, amilyen gyakran csak szükségét látod! A legtöbb cserepes növény akkor működik a legjobban, ha a talajt hagyjuk meglehetősen kiszáradni öntözés előtt. Ha vízre van szükség, annyit adjuk hozzá, amíg a víz ki nem folyik a tartály alján lévő lefolyónyíláson. Forró nyári napokon néhány naponta kell öntözni a növényeket. Ne feledd, hogy a beltéri növények növekedésének legfontosabb tényezője a megfelelő fény, a műtrágya és a csökkentett mennyiségű víz.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-14

Betlehem csillaga: Kevesen ismerik, pedig csodálatos szobanövény

A Betlehem csillaga különleges szobanövény, amely a hűvös időben is törődést igényel, hogy tavasszal újra virágozhasson. Fedezd fel, hogyan gondozd helyesen.

2024-11-14

Leander teleltető zsák: praktikus eszköz a hideg elleni védelemben

A leander teleltető zsákok hatékonyan segítik a leanderek teleltetését, különösen enyhébb teleken. Vagy remekül kiegészítik a fagyvédelmet is.

2024-11-11

A fukszia teleltetése: gyors mentőakció a fagyok előtt

A fukszia teleltetése nem lehetetlen, most itt az utolsó esélyed. A fagyok közelednek, de még megmentheted kedvenc virágaidat – mutatjuk, hogyan!

2024-11-18

A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben

A karácsonyi kamélia a hideg hónapok színes csodája. Amikor a legtöbb növény téli álmot alszik, ez a cserje virágba borul az erkélyeden vagy kertedben.

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ellés utáni betegségek

az anyaállat csontos és lágy szülőútjában észlelhetők. 1. Sérülések: a két medencecsont... Tovább

vörös csenkesz

(Festuca rubra L.): a pázsitfüvek családjához tartozó, redkívül változó külsejű, rövid... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert Kertészet kertfenntartás virág virágtermesztés