A szobanövények betegségei fertőzőek lehetnek
Persze csak más növényekre- nyugalom! Éppen ezért ajánlatos a metszőollókat, ollókat, takarító eszközöket, és minden egyéb növénnyel kapcsolatos eszközt megtisztítani, sterilizálni. Így elkerülhető, hogy a baktériumok vagy a poloskák egyik szobanövényről a másikra kerüljenek.
A szobanövényeknek folyamatos gondoskodásra van szükségük
A szobanövények olyanok, mint a gyerekek, vagy házi állatok, nem szabad őket hosszabb ideig magukra hagyni. A növények nem tudják öntözni magukat, ezért ha sokáig nem vagy otthon, gondoskodj róla, hogy valaki ápolja őket, és locsolja meg rendszeresen.
A szobanövények szívesebben élnek a szabadban, mint bent
Annak ellenére is, hogy szobanövényeknek hívjuk őket, mégis csak növények, amik a kinti körülményekhez vannak szokva. Elvégre nincs olyan, hogy szobanövény – csak kültéri növények, amelyek beltérben, cserépben élnek. Egyesek jobban bírják a beltéri körülményeket, mint mások, de általában minden növény jobban szereti a magasabb páratartalmat és a fokozott keringést. Ha az időjárás megfelelő, vidd ki őket a szabadba, hogy friss levegőt és csillogó napsütést kapjanak.
Ezek a legjobb hónapok szobanövények vásárlására az Ikeában…
A híres Ikea tele van szobanövényekkel, de vajon megéri innen bevásárolni, és ha igen, akkor mikor érdemes? Az Ikea évente négyszer tart új növénybemutatásokat, valamint szezonális növényeket (mikulásvirág karácsonykor, nárcisz tavasszal és így tovább) helyez a polcokra: februárban, áprilisban, augusztusban és októberben. Tehát ha a legfrissebb növényeket keresed, ezek a hónapok a legalkalmasabbak erre.
A „zöld” pozsgások könnyebben nevelhetők, mint a „szürkék”
Minél zöldebbek a leveleik, annál nagyobb az esélyük arra, hogy túlélik bent, ezért nem érdemes szürke, lila levelű pozsgásokat haza vinni.