A cserepes sárgarépa gondozása
Ha ideáig eljutottál sárgarépáid termesztésében, akkor innentől gondoznod kell majd őket, amíg meg nem érnek a betakarításra. Ez a különböző fajtáknál eltérő időket vesz igénybe.
Öntözés
Az öntözés gyakoriságát és mennyiségét mindig a szükség határozza meg, hiszen minden talaj és környezeti tényező (a levegő páratartalma, hőmérséklet, stb.) eltér egymástól. A lényeg az, hogy a talaj ne száradjon ki két öntözés között, de ne is álljon meg benne a víz, különben a répák megfulladnak és elrohadnak majd benne.
Erre különösen növénytartós termesztésnél kell odafigyelni, mert a cserepekben, ládákban, stb. mindig gyorsabban szárad ki a talaj, mint a kerti ágyásokban. Ha különösen száraz éghajlaton élsz, akkor egy automatikus, lehetőleg csepegtető öntözőrendszer sokat segíthet.
Trágyázás
A répákat háromhetente kell táplálni levéltrágyával, lehetőleg szerves, kiegyensúlyozott összetételű készítménnyel. Ne használj túl sok magas nitrogéntartalmú szert vagy állati trágyát, mert ezektől a répák több szálra válnak majd szét és eldeformálódnak.
Gyomlálás
A gyomokkal minden kertben baj van, de a növénytartókban kevesebb fejfájást okoznak. Ennek ellenére rendszeresen ellenőrizd, hogy nem-e került egy-egy kéretlen vendég cserepeidbe, és azonnal távolítsd el azokat répáid mellől, mielőtt nagyobbra nőhetnének.
Társültetés
Ha nagyobb növénytartóban termeszted őket, sárgarépáid mellé más növényeket is beültethetsz. Érdemes azonban külön csoportokba rendezni őket, hogy ne zavard meg a répákat. Ha sárgarépáid kisebb cserepekbe kerültek, akkor szimplán csak ültess más növénytartókba az alábbi növényekből, és helyezd őket répáid közelébe. A sárgarépának jó társa a metélőhagyma, a retek, a kerti saláta, a zsálya, a cseresznyeparadicsom és a rozmaring. Ne ültess kaprot, burgonyát és pasztinákot sárgarépáid közelébe.