Rózsa trágyázása – Mikor kell a rózsának extra tápanyag?

Mikor trágyázzuk meg a rózsát – szakértőink elmondják, hogyan lehet nagyobb, gyönyörű virágzást elérni

ZH
hirdetes

Ha pontosan tudjuk, mikor kell plusz tápanyaggal ellátni a rózsát, és a munkát a megfelelő időben végezzük el, akkor biztosan meg fogjuk aratni a jutalmunkat: nagyobb, jobb virágzást és hosszú távon egészségesebb rózsák díszítik majd kertünket.

rózsa táp

Rózsa trágyázása – Mikor kell a rózsának extra tápanyag?

Általános szabály, hogy a rózsákat tavasszal és nyár végén kell etetni, de zónánként és rózsatípusonként finomabb eltérések is előfordulhatnak. A rózsák általában meglehetősen éhes növények, és nagyra értékelik, ha évente kiegyensúlyozott, lassú hatóanyag-leadású műtrágyával etetik őket tavasszal, majd ismét nyár közepén-végén.

Szerencsére a rózsák segítenek leszűkíteni ezt az időkeretet azáltal, hogy jeleket adnak arról, hogy készen állnak az extra tápanyag befogadására. Kertészeti szakértőink pedig minden szükséges információval rendelkeznek az alábbiakban.

Ilyenkor érdemes trágyázni, hogy a rózsakert a legszebb pompájában tündököljön

Mikor trágyázzuk meg a rózsákat?


Akár most ültetünk rózsát, akár a meglévő növények egészségét szeretnénk javítani, ez az útmutató lebontja, hogy mikor kell rózsákat etetni, évszakonként, fajtánként, valamint a rózsa éhes vagy túltáplált jeleinek megfelelően.

Először is! Gondoskodj a megfelelő körülményekről, hogy a rózsák a lehető legtöbb műtrágyát felvegyék: Mindig a legjobb, ha a műtrágyát (szemcsés vagy folyékony) nedves talajra juttatják, így gondoskodni kell arról, hogy a növények bőséges mennyiségű vizet kapjanak ahhoz, hogy megtermékenyüljenek és képes legyen a legtöbbet kihozni a kiegészítő tápanyagokból.

MIKOR KELL A RÓZSÁT TAVASSZAL MŰTRÁGYÁZNI

Amint az időjárás melegedni kezd, észreveszed, hogy új hajtás kezd megjelenni a már kialakult rózsákon. Ez annak a jele, hogy a rózsák készen állnak az etetésre.

A rózsák etetésének megfelelő időpontja az, amikor az első leveleik teljesen kinyílnak. A rózsaműtrágyát akkor lehet kijuttatni, amikor ezek a mohó növények újra növekedni kezdenek.

hirdetes

MIKOR KELL A RÓZSÁT NYÁRON MŰTRÁGYÁZNI

A rózsáknak a nyár közepén vagy végén is szükségük lesz újabb takarmányozásra, hogy elősegítsék a gyökérnövekedést és biztosítsák a jövő évi virágzás még jobb megjelenését.

Nyár közepén vigyünk fel újra műtrágyát, hogy másodlagos lendületet adjunk nekik. A rózsa metszése után etessük szemcsés rózsaműtrágyával, és óvatosan villával juttassuk a földjébe, ügyelve arra, hogy ne érjük a gyökereket. Ezután jól öntözzük meg, és fedjük be egy bőséges talajtakaróréteggel.

Külön útmutatónkból megtudhatod, hogy mikor kell metszeni a rózsákat, de általában a válasz erre a kérdésre a nyár közepétől végéig.

MILYEN GYAKRAN VAN SZÜKSÉGE MŰTRÁGYÁRA A RÓZSÁNAK


Az évente kétszeri rózsaetetési ütemterv betartása még nem a történet vége; Amíg a rózsák virágoznak, jót tesz, ha gyakrabban trágyázzák őket, általában havonta egyszer, az első virágzás elhalványulása után.

Trágyázz új rózsákat ültetés közben és azt követően. Mikor kell rózsát ültetni? Tavasszal a fagyok elmúltával vagy ősszel legalább hat héttel az első fagyok előtt, hogy legyen idejük megtelepedni. Ültesd be őket sok szerves anyagba, például jól rothadt komposztba.

Ezeket az új rózsákat ezután havonta egyszer kell etetni, de csak foszforos takarmányozással, ami elősegíti a gyökérnövekedést.

Ha egy új rózsa elvirágzott, elkezdhetünk más típusú rózsaműtrágya bevezetését.

MIKOR KELL TRÁGYÁZNI A CSEREPES RÓZSÁT

Szigorúbbnak kell lenni, amikor cserepes rózsákat etetünk. Különösen a konténerben lévő rózsák számára előnyös, ha havonta folyékonyan etetjük kiegyensúlyozott műtrágyával.

Ennek az az oka, hogy a konténeres növényeknek gyakrabban van szükségük öntözésre, és minden öntözéskor a talaj tápanyagai és minden hozzáadott műtrágya kimosódnak a tartályból.

MIKOR KELL GYAKRABBAN TRÁGYÁZNI A RÓZSÁT


A rózsák vészjelzéseket küldenek, ha alul- vagy túltáplált állapotban vannak. Lehet, hogy feltetted magadnak a kérdést, hogy miért sárgulnak rózsád levelei, és ez az egyik jel, ahogy a vártnál gyengébb virágzás és a rossz növekedés is.

Amellett, hogy nyitva tartod a szemed ezekre a jelekre, fordíts nagyobb figyelmet a hosszan tartó száraz időszakokra, és gondoskodj róla, hogy etetés előtt alaposan meglocsold őket.


MIKOR NE ETESD A RÓZSÁKAT

A nyár végi takarmányozás után hagyjuk abba a rózsák trágyázását; ez azért van, mert nem akarja ösztönözni az új növekedést, amelyet a korai fagyok károsítanak.


MILYEN RÓZSA-MŰTRÁGYÁT HASZNÁLJUNK?


Akár szerves trágyát választunk, például jól rothadt trágyát, amely fenntartható, néha ingyenes, de nem kevés munkaerőt igényel, akár egy kényelmesebben kijuttatható rózsaműtrágyát vásárolunk egy faiskolában vagy az interneten, ez az, amit keresünk.

A bevett rózsák tavasszal élvezni fogják a magas nitrogéntartalmú műtrágyát, amelyet egy enyhébb, lassú hatóanyag-leadású műtrágya követ, amikor az új növekedés körülbelül 10 cm.

A legjobb, ha a rózsát olyan általános műtrágyával etetjük, amely nagy mennyiségű foszfort tartalmaz, a gazdagságot elősegítő tápanyagot.

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-27

Mikulásvirág tápoldat házilag: egyszerű megoldások a konyhából

A Mikulásvirág tápoldat elkészítése egyszerűbb, mint gondolnád – a konyhádban már meglévő alapanyagokkal tarthatod életben és gyönyörűen a növényedet!

2024-11-28

Sikeres leander teleltetés: Hogyan védd meg növényedet a kártevőktől?

A leander teleltetés sikerének kulcsa a megfelelő védelem – ismerd meg, hogyan óvhatod meg növényedet a kártevőktől, hogy tavasszal is pompásan virágozzon!

2024-11-25

Hibiszkusz teleltetése: ezek a leggyakoribb hibák, amiket kerülj el

A hibiszkusz teleltetése kulcsfontosságú a növény egészségének megőrzéséhez, különösen a trópusi fajták esetében. Nézzük meg mely hibákat érdemes lekerülni a teleltetés alatt.

2024-11-27

Hidegágy készítése egyszerűen: kezdjük el hamarabb a palántanevelést

A hidegágy kiváló megoldás arra, hogy már kora tavasszal, akár hetekkel a szabadföldi vetés előtt elkezdjük a növények nevelését. Ismerd meg a lépéseket!

2024-11-28

A csipkebogyó hatásai: ismerd meg jótékony és kevésbé előnyös hatásait

A csipkebogyó hatásai lenyűgözőek! Fedezd fel, hogyan támogatja az egészségedet, és ismerd meg azokat az apró tényezőket is, amelyekre érdemes odafigyelned.

2024-11-26

Toboz díszek házilag: karácsonyfadísz, koszorú és angyalka egyszerűen

A toboz díszek házilag készítve nemcsak gyönyörűek és egyediek, hanem az alkotás örömét is hordozzák – hozz létre természetes és varázslatos dekorációkat.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

láncborona

olyan —>borona, amelyen a fogak láncszemeken vannak; jól követi a talajfelszínt, eléri a... Tovább

dodine hatóanyagú gombaölő szerek

speciálisan varasodás elleni készítményekként hozták forgalomba. A dodine gyógyító... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Házi kert kert Kertészet növény Növénytermesztés virág virágtermesztés