Idén még több poloskára számíthatunk, mint az elmúlt években, már most nagyon sokkal találkozhatunk sajnos a lakásban. A most következő cikkben elmondjuk nektek, miért olyan kártékonyak ezek a büdös kis állatkák, illetve arra is kitérünk, hogyan védekezhetünk ellenük!
A poloskák szerencsére az emberre teljesen veszélytelenek, nem ragadozó rovarokról van szó. Azonban veszélyesek a növényekre nézve, ugyanis a növények nedveit szívogatják. Ugyanakkor a szúró-szívó szájszervnek hála, az embert is megcsíphetik. Ilyen esetek azonban ritkán fordulnak elő, és ez sem okoz problémát az ember számára. A növények tönkretétele mellett veszélyes még a szaga, ugyanis a poloskák védekezésképpen irtózatos bűzt árasztanak magukból, és minél többen vannak, annál érezhetőbbé válik az elviselhetetlen bűz. Sajnos Magyarországon még nincsen természetes ellensége, mert egy behurcolt fajról van szó, még a rovarevő madarak sem fogyasztják el.
Érdemes tudni, hogy a poloskák számára a lakás egyáltalán nem jelent tökéletes közeget, éppen ezért nem fog elszaporodni a házban, maximum meg fog próbálni áttelelni. A poloskák egyáltalán nem keresik a ház melegét, többnyire véletlenül kerülnek be oda.
A poloskák véletlenül kerülnek be a házakba, eltévedve beszáll az ablakon véletlenül, vagy éppen a táskánkra ragadva bevisszük őt. A tél közeledtével ugyanakkor inváziószerűen jelennek meg, sokan naponta fognak 10-20-at, vagy akár 100-at is. Ebből következik az, hogy sokan vannak Magyarországon is, és ők is törekednek a túlélésre. A hideg közeledtével menekülhetnek be a lakásokba, házakba, kerti szerszámosokba, vagy akár garázsokba. Jelenlétük azonban nem veszélyes, de igencsak kellemetlen…
Poloskák elleni védekezés
A rossz hír az, hogy nem sokat tehetünk ellenük. Védekezni megelőzéssel lehet, ne engedjük be a lakásba, házba. A legjobb megoldást a szúnyogháló jelenti, de nem zárhatjuk ki azt akkor sem, hogy a ruhánkra tapadva bevisszük a házba. A rovarirtás teljesen felesleges pénzkidobás, tartós és eredményes megoldást ugyanis nem érünk el vele. Egy szó, mint száz, a megoldás a szúnyogháló, illetve nézzük meg a redőnytokokat is, megfelelően zárnak-e és az ablakok szigetelését is. Ha már a lakásban van, akkor porszívózzuk össze, de a szagot akkor érezni fogjuk, vagy pedig egyszerűen tegyük egy újságpapírra és vigyük ki a szabadba.