Így tartósíthatod te is a paprikát

3 fantasztikus módszer a paprikák eltevésére, tartósítására

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Paprikák tartósítása

A paprikák tartósítása savanyítással

Ez a módszer kiváló erősebb paprikák tartósítására. A savanyítás valamivel gyengít a paprikák erősségén, így még az erősre érzékenyek számára is befogadhatóbbá válik, de még így is érezni az erejüket, tehát nem veszik el teljesen.

Takarítsd be paprikáidat

Ahogy fentebb már olvashattad, a megfelelő színű, kemény, „ropogós” paprikák érettek meg a betakarításra. Ha már más színük van, akkor valószínűleg túlérettek, és inkább azonnal használd fel őket a tartósítás helyett.

Mosd meg paprikáidat

Akárcsak a befőzéshez, a savanyításhoz alaposan megmosott paprikákra lesz szükséged, amelyek mentesek minden sártól és egyéb kosztól. Ezt hideg vízzel tedd meg, majd alaposan töröld is meg paprikáidat.

Keverj be ecetet, fokhagymát és vizet

Miután megmostad a paprikákat és miközben már száradnak, ideje összeütni néhány ízes hozzávalót a savanyításhoz. Keverj össze 2 bögre vizet, 6 bögre ecetet és néhány gerezd fokhagymát (illetve ízlés szerint egy vöröshagymát) egy edényben, majd kezdd el melegíteni őket. Ha nagyobb mennyiségű paprikát szeretnél savanyítani, akkor mindenből többre lesz szükséged.

hirdetes

Helyezd a paprikákat a befőttes üvegekbe

Miután felmelegítetted a savanyításhoz használt ecetes-hagymás lét, tedd a paprikákat a befőttes üvegekbe. Savanyításhoz érdemes inkább nagyobb darabokra vágni őket, mint kisebbekre. Ha például jalapenókat savanyítasz, akkor elég csak a tövüket levágni, és egészben savanyítani őket. A nagyobb paprikákat persze valószínűleg több darabra kell majd vágnod, hogy beférjenek az üvegekbe, de a lényeg, hogy a lehető legnagyobb szeletekben kerüljenek azokba.

Dunsztold meg őket

Az utolsó fő lépés az üvegekbe önteni a savanyításhoz felforralt levet. Ügyelj rá, hogy maradjon nagyjából 1,3 cm az üveg fedője és a lé felszíne között. Ne felejts el ledugni egy vajazó kést az üveg oldalán, hogy kiereszd belőle a levegőbuborékokat. Ezután tekerd rá a fedőket és a gyűrűket a befőttes üvegekre, majd helyezd azokat egy nedves dunsztolóba. A dunsztolóban fel kell forralnod a vizet, ügyelve rá, hogy a befőttes üvegeket teljesen ellepje a forró víz. Nagyjából 15 percig forrald így őket. Miután a dunsztolás kész, hagynod kell 24 óráig hűlni az üvegeket, mielőtt ellenőriznéd, hogy megfelelően zárnak-e. Ha minden rendben, akkor elrakhatod őket későbbi használatra.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

jellegtelen talaj

olyan fiatal talaj, amely még nem mutat semmilyen ->talajtípussal rokonságot (pl. nyers... Tovább

fej

az állat testének egyik legkifejezőbb része, rajta koponyái és arci rész különböztethető... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek