Paprika palántázása – Kisokos a paprika palántázásáról

Paprikapalánta nevelése – Szakértői kisokos mindenkinek!

Szélesi Ferenc
hirdetes

Nem lehet vitatkozni azzal a ténnyel, hogy a paradicsom után a paprika a legkedveltebb, legnépszerűbb zöldségnövény Magyarországon! Szerencsére termesztése nem annyira bonyolult, de azért van néhány dolog, amivel érdemes tisztában lenni, mostani cikkünkben szakértőnk mond el nektek mindent a paprikapalánták neveléséről, tartsatok velünk mindenképp! 

Minden a paprika palántázásáról

Paprika palántázása – Egy kis bevezető

Még mielőtt rátérnék a paprika palántázására, a figyelmetekbe ajánlom korábbi cikkemet, ami a paradicsom palántázásáról szól, érdemes elolvasnotok, mivel nagyon részletesen írtam le mindent, amit tudnotok kell a témáról. Nem szeretnék másképpen cselekedni a paprika palántázásának esetében sem, remélem, hogy nagyon hasznos információkat tudok megosztani veletek most is!

Először is elmondom azt a négy nagyon fontos dolgot, amire oda kell figyelnünk a paprikapalánta nevelése során: ügyeljünk a vetés időpontjára, a palántanevelő közegre, a paprikamagok kelésének körülményeire, valamint a paprikapalánták igényeire. Ilyen egyszerű, most pedig nézzük ezt a négy dolgot részletesebben! 

hirdetes

Paprika palántázása – A magvetés

Minden kétséget kizáróan a magvetés a legfontosabb feladat a paprikapalánta nevelése során, mivel ilyenkor alapozzuk meg a későbbi sikereket! A vetési időpontot két tényező is meghatározza, ezekre tehát érdemes odafigyelni: keressük meg a kiültetés tervezett időpontját, valamint tanácsos tisztában lenni, milyen körülmények befolyásolják a palántanevelést! Hazánkban 7-11 hét a paprika tavaszi palántanevelési ideje, ez az idő függ a körülményektől, illetve a palántanevelés módjától.

Kétféle mód terjedt el, az egyik a fűtetlen fóliás termesztés, a másik pedig a szabadföldi. Fűtetlen fóliás termesztés esetén a vetés időpontja február közepére esik, ebben az esetben a palánták kiültetésére április közepe felé kerülhet sor. Ha a szabadföldi kiültetést választjuk, akkor a vetést március elején-közepén kell elvégeznünk, a kiültetésre pedig május közepe felé keríthetünk alkalmat. 

Paprika palántázása – A megfelelő közeg megválasztása

A palántapaprika nevelésének másik fontos kulcsa a közeg megválasztása: mindenképpen tápanyagban gazdag, jó nedvességmegtartó képességekkel rendelkező, levegős közeget válasszunk, amiben még véletlenül sem fordul elő semmilyen kórokozó! Most pedig nézzük, mit kell még tudnunk a paprika palántázásáról, a következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Rovarölo Vertimec 1,8 EC

Biztos megoldás tripszek, aknázólegyek, takácsatkák ellen.Hatóanyag: 1,8%... Tovább

csírázásgátló szerek

az étkezési burgonya csírázásgátlására használható vegyületek. 4 g/100 kg burgonya... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem